Różne Rynek wydawniczy Wydawca

Kapitan Nauka pomaga dzieciom w szpitalach

Ponad 50 paczek przygotowali pracownicy Kapitana Nauki dla podopiecznych oddziałów pediatrycznych w całej Polsce. Jeszcze przed świętami dzieci otrzymały gry edukacyjne, puzzle i książeczki, które pomogą przetrwać im trudny czas pobytu w szpitalu. Pomoc trafiła do placówek medycznych, które wytypowali rodzice i fani marki, reagując na apel wydawcy w mediach społecznościowych. Akcja kontynuowana jest również po świętach.


Wsparcie jest odpowiedzią na wprowadzone na czas pandemii koronawirusa ograniczenia dotyczące przebywania rodziców z dziećmi w szpitalach. Obostrzenia wzbudziły sprzeciw rodziców i personelu medycznego, w portalach społecznościowych pojawiły się wpisy oznaczone #ZostańZeMną.

Dobro i rozwój dzieci są dla nas najważniejsze, dlatego nie mogliśmy pozostać obojętni na to co dzieje się w wielu szpitalach pediatrycznych. Wiemy że nasze produkty nie zastąpią obecności rodzica, ale wierzymy że sytuacja się zmieni, a dzięki otrzymanym zabawkom, dzieciom łatwiej będzie przetrwać czas poza domem – mówi Mariusz Jachimczuk, prezes Wydawnictwa Edgard, wydawca Kapitana Nauki.

Zawartość paczek została przygotowana zależnie od potrzeb danej placówki. W środku znalazły się gry edukacyjne, puzzle, łamigłówki i książeczki Kapitana Nauki dopasowane do wieku podopiecznych. Łącznie wysłanych zostało blisko 2 tys. produktów, które posłużą wielu małym pacjentom przebywającym na oddziałach obecnie i w przyszłości oraz pomogą połączyć zabawę z nauką nawet podczas pobytu w szpitalu.

Przygotowane do ekspedycji paczki z grami Kapitana Nauka

Pomoc otrzymają najbardziej potrzebujące szpitale. W wytypowaniu takich miejsc pomogli nam rodzice dzieci, którzy przebywali w szpitalach, nauczyciele, pedagodzy, a także pracownicy służby zdrowia. Zostaliśmy wręcz zasypani listą placówek – dodaje Jachimczuk.

Paczki trafiły do 50 placówek z całej Polski jeszcze przed Wielkanocą. To jednak nie koniec, wydawca zachęcony pozytywnym i licznym odzewem postanowił kontynuować akcję po świętach, wkrótce zabawki zostaną wysłane do kolejnych 50 szpitali.

Kapitan Nauka udzielił dodatkowo wsparcia finansowego Funduszowi Interwencyjnemu WOŚP. Fundusz w całości przeznaczony jest na walkę z epidemią, m.in. na środki ochrony osobistej dla lekarzy i personelu medycznego oraz na sprzęt medyczny.


Kapitan Nauka to wydawca gier, puzzli i zabawek edukacyjnych dla dzieci. Misją marki jest rozwój potencjału najmłodszych poprzez dostarczanie im wysokiej jakości zabawek, opracowanych przez specjalistów (pedagogów, psychologów, terapeutów) i dostosowanych do potrzeb i możliwości dzieci. Kapitan Nauka jest laureatem prestiżowych konkursów, takich jak „Świat Przyjazny Dziecku” organizowany przez Komitet Ochrony Praw Dziecka oraz „Zabawka Roku” przyznawany przez portal Zabawkowicz.pl.

Dodatkowe informacje (czytaj).

(info Kapitan Nauka)

Dodaj komentarz