Różne Rynek wydawniczy

Arx Regia udostępnia cyfrowo swe publikacje

Na dworze koronawirus, większość z nas siedzi w domach, a po pracy, w tym ci, którzy pracują zdalnie, próbuje czymś się zająć. Miłą formę rozszerzenia wiedzy każdego z nas zaproponowała w tych trudnych czasach Biblioteka Zamku Królewskiego. Otóż w ramach cyklu Z@mek online bezpłatnie udostępniła cyfrowe publikacje zamkowego wydawnictwa. Wydawnictwo Arx Regia zaprasza więc miłośników historii i zabytków do poznania on-line trzynastu znakomitych katalogów o malarstwie, grafice czy rzeźbie.

Wydawnictwo szczególnie poleca opracowanie dotyczące pasów kontuszowych (uroczysty wieczór autorski poświęcony tej pozycji odbędzie się po otwarciu Zamku dla publiczności). My ze swej strony polecamy natomiast  Crème de la crème. Katalog nabytków nie wszystkich 2018-2019.
Na ozdobnych kartach tej książki znajdziemy 22 wspaniałe przedmioty wybrane z ponad 100 dzieł sztuki i rzemiosła, które Zamek Królewski w Warszawie nabył w w latach 2018-19. Wśród nich przepiękny portret pięknego dziewczęcia – Anetki Tyszkiewiczówny. Namalował go w 1796 roku portrecista polskiej arystokracji Josef Grassi (1757-1838).

Książki podziwiamy na stronie zamkowej biblioteki.

(źródło Arx Regia)

Dodaj komentarz