Poligrafia poligrafia - różne

Koronawirus: Print Media Industry Climate Report

Już od wielu lat produkowane przez Heidelberga maszyny mają możliwość komunikować się i przekazywać dane poprzez sieć globalną, co pozwala klientom na zdalne monitorowanie ich stanu, monitorowanie procesów, stanu realizowanych zleceń oraz poprawę ogólnej wydajności swoich drukarni. Bogactwo informacji połączonych maszyn, wraz z dostępem do innych danych branżowych, pozwala również Heidelbergowi na ocenę klimatu branży poligraficznej w dowolnym momencie.


Raport taki (Print Media Industry Climate Report) został opracowany w kwietniu 2020 r. na prośbę wielu naszych klientów, z myślą o tym aby pomóc im lepiej zrozumieć, które segmenty rynku i kraje są najbardziej dotknięte pandemią COVID-19.

Raport powstał z wykorzystaniem wielu źródeł.

Pierwsze z nich to Heidelberg Cloud czyli reprezentatywna grupa połączonych przez sieć globalną arkuszowych maszyn offsetowych, zapewniająca podstawowe informacje rynkowe dotyczące produkcji według kraju i segmentu na całym świecie. Ponadto dane te zostały powiązane przez ekspertów firmy Heidelberg z danymi znajdującymi się w Heidelberg Cloud na temat innych linii produktów, takich jak naświetlarki CtP i złamywarki, po to aby uwzględnić pełen łańcuch wartości drukarni związany z całością procesów.

Drugie źródło to dane Covid-19 publikowane przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) i Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC).

Kolejnym źródłem są dane makroekonomiczne publikowane przez portal IHS Markit.

I oczywiście wyniki badań różnych stowarzyszeń branżowych.

Heidelberg udostępnia dwa raporty. Jeden związany z segmentem drukarń akcydensowych, a drugi związany z segmentem drukarń opakowaniowych.

Raport dostępny jest w postaci interaktywnej z możliwością podglądu sytuacji w czasie

(info Heidelberg Polska)

Dodaj komentarz