Promocje książek Salon Dobrej Książki

Salon Dobrej Książki im. Tadeusza Górnego wznawia działalność

Muzeum Niepodległości – Salon Dobrej Książki im. Tadeusza Górnego informuje o wznowieniu działalności. W związku panującą sytuacją, spotkania te będą odbywały się w wersji online i będą dostępne na kanale Muzeum Niepodległości w serwisie YouTube.


30 kwietnia pojawił się pierwszy film. To prezentacja książki Ariela Orzełka Myśl i publicystyka Aleksandra Bocheńskiego. W spotkaniu wzięli udział dr Tadeusz Skoczek, Jan Engelgard oraz dr Maciej Motas.

Film można obejrzeć na YouTube.

Poniżej przedstawiamy harmonogram kolejnych spotkań:

11.05 – Michalec Beata, Skoczek Tadeusz (red.), O Polskę, o Warszawę, o honor, o pamięć: materiały z konferencji, Warszawa 2019. Udział w nagraniu: dr Beata Michalec, dr Tadeusz Skoczek, dr hab. Jolanta Załęczny.

14.05 – Kaczanowski Longin, Góry Świętokrzyskie pod okupacją niemiecką. Ludzie, obozy, wydarzenia, Warszawa 2020. Udział w nagraniu: Kaczanowski Longin, dr Janusz Gmitruk, dr Tadeusz Skoczek.

21.05 – Strąk Michał, I Jak tu Polską rządzić?, Warszawa 2019. Udział w nagraniu: dr Michał Strąk, Jan Engelgard, dr Tadeusz Skoczek.

28.05 – Załęczny Jolanta (red.), Niepodległość z kobiecą twarzą: różne przejawy aktywności kobiet w drodze do niepodległości (od upadku powstania styczniowego do 1920 roku), Warszawa 2019. Udział w nagraniu: dr hab. Jolanta Załęczny, dr Tadeusz Skoczek oraz autorzy artykułów.

(info Muzeum Niepodległości)

Dodaj komentarz