materiały poligraficzne Poligrafia

Stora Enso z wyróżnieniem „Platinum” w rankingu stworzonym przez EcoVadis

Koncern papierniczy Stora Enso poinformowała o uzyskaniu najwyższej oceny („Platinum”) i zdobyciu 82 punktów na 100 możliwych w dorocznym rankingu globalnych dostawców, którzy najlepiej realizują politykę zrównoważonego rozwoju, przygotowywanym przez EcoVadis. Ta międzynarodowa platforma wspiera przedsiębiorstwa, oceniając dostawców pod kątem wdrażanych przez nich praktyk etycznych oraz oddziaływania na środowisko naturalne i społeczeństwo.


EcoVadis dokonała oceny Stora Enso na podstawie dostarczonych przez firmę danych, które uwzględniają cztery aspekty działalności: ochrona praw pracowniczych i praw człowieka, etyka biznesu, zrównoważona polityka zakupowa oraz dbałość o środowisko naturalne. Skandynawski koncern uzyskał status „Top 1% Performer” wśród ocenianych przedsiębiorstw, co oznacza, że uzyskał ocenę najwyższą. Podobny status zdobył w kategorii dostawców działających w przemysłach celulozowym, papierniczym i produkcji kartonów.

Pozostałe oceny: „Top 1% Performer” w obszarach etyki biznesowej oraz polityki zakupowej, „Top 4% Performer” w dziedzinie ochrony środowiska, zaś wśród przedsiębiorstw z branży celulozowo-papiernicznej – „Top 1% Performer” w zakresie dbałości o prawa człowieka i prawa pracownicze.

Platforma EcoVadis skupia ponad 65 tys. przedsiębiorstw, a jej głównym zadaniem jest wsparcie firm z całego świata przy gromadzeniu danych dotyczących polityki zrównoważonego rozwoju realizowanej przez dostawców, a także współpracy przy jej wdrażaniu w ramach istniejącego łańcucha dostaw oraz udoskonalaniu związanych z tym działań. Karty oceny, przygotowywane przez ekspertów EcoVadis na podstawie danych pozyskanych od dostawców, zawierają szczegółową analizę zachowań i ryzyk środowiskowych, społecznych oraz etycznych, uwzględniającą ponad 200 branż (kategorii zakupowych) na całym świecie.

(info Poligraficzna Agencja Informacyjna, fot.: Stora Enso )

Dodaj komentarz