Konkursy Konkursy zagraniczne

Rozdano dziennikarskie Nagrody Pulitzera

Organizatorzy Nagrody Pulitzera – konkursu USA oceniającego osiągnięcie amerykańskich dziennikarzy o czasopisma ogłosili wyniki tegorocznego rozdania. Trzy nagrody otrzymał dziennik „The New York Times”.

Nowojorską gazetę uhonorowano w kategoriach dziennikarstwo śledcze, publicystyka i sprawy międzynarodowe. W tej ostatniej za artykuły ujawniające mechanizmy zawłaszczania majątku i budowania fortun przez ludzi z otoczenia Putina.

W jednej z najbardziej prestiżowych kategorii – reportaży „z ostatniej chwili” (breaking news) – zwycięzcą został „The Courier-Journal” z Louisville. Dziennik ten relacjonował kilkaset ułaskawień, które w ubiegłym roku pod koniec swojej kadencji ogłosił gubernator Kentucky Matt Bevin.

Za serię tekstów informujących, że w co trzeciej wiosce na Alasce nie ma policji, nagrodę Pulitzera otrzymał w tym roku wspólnie dziennik „Anchorage Daily News” i portal śledczy ProPublica. Natomiast dziennik „Washington Post” został wyróżniony za artykuły wyjaśniające skutki zmian klimatycznych.

Ogłoszono też wyniki tegorocznej Nagrody Pulitzera w kategorii powieść.

Nagrody ufundował Joseph Pulitzer, pochodzący z Węgier amerykański dziennikarz, publicysta i wydawca prasowy. Są uznawane za jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień, jakie może otrzymać za swe osiągnięcia redakcja bądź pojedynczy dziennikarz.
(źródło

Komentarze “Rozdano dziennikarskie Nagrody Pulitzera

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *