Konkursy Konkursy zagraniczne

Rozdano dziennikarskie Nagrody Pulitzera

Organizatorzy Nagrody Pulitzera – konkursu USA oceniającego osiągnięcie amerykańskich dziennikarzy o czasopisma ogłosili wyniki tegorocznego rozdania. Trzy nagrody otrzymał dziennik “The New York Times”.

Nowojorską gazetę uhonorowano w kategoriach dziennikarstwo śledcze, publicystyka i sprawy międzynarodowe. W tej ostatniej za artykuły ujawniające mechanizmy zawłaszczania majątku i budowania fortun przez ludzi z otoczenia Putina.

W jednej z najbardziej prestiżowych kategorii – reportaży “z ostatniej chwili” (breaking news) – zwycięzcą został “The Courier-Journal” z Louisville. Dziennik ten relacjonował kilkaset ułaskawień, które w ubiegłym roku pod koniec swojej kadencji ogłosił gubernator Kentucky Matt Bevin.

Za serię tekstów informujących, że w co trzeciej wiosce na Alasce nie ma policji, nagrodę Pulitzera otrzymał w tym roku wspólnie dziennik “Anchorage Daily News” i portal śledczy ProPublica. Natomiast dziennik “Washington Post” został wyróżniony za artykuły wyjaśniające skutki zmian klimatycznych.

Ogłoszono też wyniki tegorocznej Nagrody Pulitzera w kategorii powieść.

Nagrody ufundował Joseph Pulitzer, pochodzący z Węgier amerykański dziennikarz, publicysta i wydawca prasowy. Są uznawane za jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień, jakie może otrzymać za swe osiągnięcia redakcja bądź pojedynczy dziennikarz.
(źródło

One thought on “Rozdano dziennikarskie Nagrody Pulitzera

Dodaj komentarz