Targi w Polsce Targi, festiwale

BookTarg zamiast WTK?

BookTarg to nowe wydarzenie w branży wydawniczej, które odbywać się będzie od 21 do 24 maja całkowicie online. W programie targów spotkania z autorami, konferencja branżowa i webinaria z ekspertami na tematy związane z prowadzeniem działalności w czasach kryzysu. Dla wydawców, to przede wszystkim niepowtarzalna okazja do sprzedaży i promocji swoich tytułów na największych platformach handlowych.


Allegro, Legimi i lubimyczytać.pl, pod patronatem Polskiej Izby Książki i WTK, postanowiły połączyć swoje siły i przygotowały pierwszą odsłonę wirtualnych targów książki BookTarg. W ten sposób zamiast targów w realu będziemy mieć targi wirtualne.

Podobnie jak w przypadku tradycyjnych targów, wydarzenie będzie się składać z kilku elementów:

  • wirtualne stoiska, czyli prezentacja i sprzedaż książek na największej platformie handlowej Allegro z darmową wysyłką SMART!`
  • spotkania autorskie live na fanpage wydarzenia oraz organizatorów Legimi i czytelników lubimyczytać.pl, a także na na stronie www.booktarg.pl
  • #BOOKTARG Konferencja, czyli duża dawka wiedzy merytorycznej w formie webinariów na tematy związane z prowadzeniem działalności w dobie pandemii i ze zmianami jakie czeka rynek książki w najbliższym czasie.

Pełna informacja już niedługo pojawi się na stronie www.booktarg.pl.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie kampania promocyjna na platformach organizatorów i w mediach społecznościowych. Dzięki połączeniu sił i możliwości zasięgi marketingowe samego mailingu to 1,2 mln a Facebooka 2,5 mln.

Udział w BookTarg jest bezpłatny, a lista wydawców jest jeszcze otwarta. Zgłoszenia przyjmowane są m.in. pod adresem booktarg@allegro.pl. To pierwsze tego typu targi książki online, warto wziąć w nich udział i wspólnie tworzyć nowy kanał komunikacji z czytelnikiem.

(info Allegro)

Dodaj komentarz