Targi za granicą Targi, festiwale

Podsumowanie Targów Książki dla Dzieci w Bolonii

Targi Książki dla Dzieci w Bolonii, w tym roku przeprowadzane w wersji wirtualnej (4-7 maja), przyciągnęły ponad 60 tys. gości on-line, z czego 75% spoza Włoch – podali organizatorzy. W sumie Targi liczyły 400 000 odsłon stron powiązanych z targami. Tradycyjnie w Targach bierze udział około 30 tys. osób, z czego połowa pochodzi spoza Włoch.


Internetowa wersja Targów obejmowała wystawy, konferencje, ceremonie wręczenia nagród, a nawet recenzje portfolio ilustratorów, transmitowane w różnych kanałach społecznościowych. Centralnym punktem tegorocznych targów była inauguracja Globalnej Giełdy Praw Autorskich, obsługiwanej przez PubMatch.com, która umożliwiła specjalistom w tej dziedzinie wymianę informacji i organizowanie bezpośrednich spotkań na platformie, przy użyciu Zoom lub GoToMeeting. Zarejestrowało się około 500 wydawców i przesłało 20 tys. tytułów.

Kolejnym ważnym elementem targów był przeglądy portfolio ilustratorów: we wtorek (5 maja) o godzinie 12:01 w 24-godzinnym maratonie-przeglądzie portfolio ilustratorów na całym świecie wzięło udział 24 różnych ilustratorów i dyrektorów artystycznych na przemian oceniając, co godzina, 10 portfeli ilustracji. Ponadto 2500 ilustratorów z 80 krajów ozdobiło wirtualną ścianę ilustratorów .

W tym roku rolę Gościa Honorowego miały pełnić Zjednoczone Emiraty Arabskie – ich udział został przeniesiony na rok przyszły (12-15 kwietnia).

(źródło Publishing Weekly)

Dodaj komentarz