Festiwale literackie

BigBook Festival w sierpniu

Ósmy międzynarodowy BigBook Festival odbędzie się w dniach 28-30 sierpnia w Warszawie. Ze względu na pandemię organizatorzy Festiwalu przenoszą go z końca czerwca na ostatni weekend wakacji. Festiwal będzie miał nową formułę – wszystkie wydarzenia transmitowane będą w internecie.


Hasłem tegorocznej edycji jest “Czysta miłość #Pure Love”. „Mówi się, że prawdziwa miłość nie zna granic i pokona wszystko. Kochamy czytać, dlatego zorganizujemy tegoroczny BigBook Festival i damy możliwość uczestniczenia w wydarzeniach on-line także czytelnikom spoza Warszawy i Polski” – mówią Anna Król i Paulina Wilk z Fundacji “Kultura nie boli”, współtwórczynie festiwalu.

BigBook Festival potrwa trzy dni. Wszystkie wydarzenia będzie można oglądać na żywo na stronie www.bigbookfestival.pl – transmisje odbędą się z trzech festiwalowych lokalizacji na warszawskim Starym Mokotowie: Big Book Cafe, centrum edukacji literackiej przy Dąbrowskiego 81, Centrum Łowicka przy Łowickiej 21 oraz Domu i Muzeum Władysława Broniewskiego przy Dąbrowskiego 51. W wydarzeniach weźmie też udział publiczność – w zależności od obowiązujących w czasie trwania festiwalu przepisów dotyczących bezpieczeństwa i zdrowia.

W nowej formule BigBook Cafe pozostanie festiwalem nowatorskim, dynamicznym i radosnym, z sekcją wydarzeń specjalnych, szczególnie cenionych przez publiczność. Odbędą się rozmowy, performatywne czytania i spektakle. Wśród gości festiwalu będą autorzy z Polski i świata.

Pierwsze szczegóły programu zostaną ogłoszone w czerwcu.

(źródło Instytut Książki

Dodaj komentarz