Nowości wydawnicze Rynek wydawniczy

Majowe premiery Wydawnictwa Agora

Biografie żon i kochanek nazistów; rozmowy prof. Osiatyńskiego o sensie życia i miejscu człowieka w świecie; przyrodnicza wycieczka z Adamem Wajrakiem po Polsce; przewidywania co przyniesie światu pandemia koronawirusa i opowieść himalaisty Adama Bieleckiego o zdobywaniu najwyższych gór świata. Na maj 2020 r. Wydawnictwo Agora przygotowało pięć premier w formie e-booków, audiobooków i wydań papierowych.


W tym miesiącu miłośnicy inspirujących rozmów, biografii i historii znajdą w ofercie Wydawnictwa Agora coś dla siebie. Nie zabraknie również propozycji dla miłośników gór i natury.

1. James Wyllie Żony nazistów. Kobiety kochające zbrodniarzy [premiera 20 maja]

Gdy świat cierpiał głód, one żyły w przepychu, wśród kradzionych obrazów, niewolniczej służby, przedmiotów wyprodukowanych w obozach koncentracyjnych. Kochały, kłóciły się, walczyły o pozycję w oczach wielbionego Hitlera. Stały u boku mężów i kochanków, hitlerowskich zbrodniarzy, równie gorliwie jak oni wyznając nazistowską ideologię.

Kim naprawdę były Gerda Bormann, Magda Goebbels, Carin i Emmy Goering, Ilse Hess, Lina Heydrich i Margaret Himmler, żony i przyjaciółki luminarzy III Rzeszy? Jaki miały na nich wpływ? Ile wiedziały? James Wyllie udowadnia, że nie były postaciami drugorzędnymi, nieświadomymi czynów bliskich im mężczyzn. W przypadku każdej z tych kobiet życie u boku potwora było wyborem. Książka Żony nazistów… przywraca im miejsce na pierwszym planie niechlubnej historii.

Premierowy egzemplarz w formie e-booka i audiobooka będzie można kupić  na Publio.pl już od 13 maja. W wersji papierowej książka będzie dostępna w  księgarniach od 20 maja br. m.in na kulturalnysklep.pl.

2. Wiktor Osiatyński Ludzkie sprawy [premiera 8 maja]

– Najważniejsze to rano wstać i odpieprzyć się od siebie – powiedział kiedyś profesor Wiktor Osiatyński dziennikarce „Gazety Wyborczej” Dorocie Wodeckiej.

Do najistotniejszych pytań powrócili pod koniec życia Profesora, w ostatnich bolesnych i niepewnych miesiącach, naznaczonych chorobą. Ta wyjątkowa rozmowa domyka tom wywiadów, w którym pytania o życie i jego sens, świat i nasze w nim miejsce, w sobie właściwy sposób prof. Osiatyński zadawał gościom autorskiej audycji radiowej „Zrozumieć świat”. Zapraszał do niej wybitne w swojej dziedzinie autorytety i osobowości świata intelektualnego, profesorów, publicystów i pisarzy m.in. Jacka Santorskiego, Halinę Bortnowską, Eustachego Rylskiego czy Agatę Tuszyńską. Jak mało kto, miał wyjątkowy talent do rozmów, potrafił pytać i słuchać z mądrą wrażliwością i czułą uwagą. Ludzkie sprawy to zapis tych niespiesznych spotkań, który krzepi, dodaje otuchy i prowadzi, niczym życiowy drogowskaz, tak bardzo nam potrzebny.  

Książkę poleca Radio TOK.FM.

Książkę w wersji papierowej można kupić m.in. na Kulturalnysklep.pl. Tytuł dostępny jest również w formie e-booka m.in. na Publio.pl.

3. Adam Bielecki, Dominik Szczepański Spod zamarzniętych powiek  [premiera audiobooka 5 maja]

Adam Bielecki stał się jednym z najmocniejszych himalaistów na świecie, ale gdy miał trzynaście lat, z powodu wieku odmówiono mu udziału w kursie skałkowym. Gdy skończył piętnaście, usłyszał od starszego taternika, że kiedyś będzie z niego świetny wspinacz. Jeśli wcześniej się nie zabije.

Spod zamarzniętych powiek to pierwsza pełna opowieść Adama Bieleckiego o jego drodze z górniczych Tychów na szczyty najwyższych gór świata. To także hołd dla bohaterów i twórców polskiego himalaizmu zimowego, w których szeregu Bielecki ustawił się, zdobywając jako pierwszy człowiek zimą Gaszerbrum I i Broad Peak. W dramatycznych historiach tych wejść Bielecki przede wszystkim opowiada o nieludzkich warunkach zimowej wspinaczki w Himalajach i Karakorum, sztuki uprawianej przez nielicznych na świecie, która stała się naszą narodową specjalnością.

Książka, która miała swoją premierę w 2017 roku, 5 maja br. ukazała się w formie audiobooka,  czyta Filip Kosior.

Audiobook można nabyć m.in. na Publio.pl, gdzie dostępny jest również ebook. Książkę w wersji papierowej można kupić m.in. na kulturalnysklep.pl.

4. Witold M. Orłowski Świat, który zachorował. Co nam przyniesie pandemia? [premiera ebooka 11 maja]

Koronowirus z całą pewnością zmieni świat, w jakim żyjemy. Już teraz wiadomo, że skutki gospodarcze pandemii będą bardzo dotkliwe. Możliwe, że światową gospodarkę czeka najpoważniejszy wstrząs od czasu II wojny światowej. Profesor Witold M. Orłowski, ekonomista i publicysta, w swojej książce Świat, który zachorował. Co nam przyniesie pandemia? buduje różne scenariusze przebiegu wypadków. Choć podkreśla, że  trudno formułować precyzyjne prognozy, to jednak pokazuje, jak przebieg pandemii, reakcje rządów, a także zachowania uczestników rynku mogą wpłynąć na  finanse na świecie i w Polsce. Opiera się na aktualnych danych z różnych krajów, ale sięga też do historii. Analizując wielkie epidemie – od czasów Starożytnego Rzymu po współczesność – pokazuje, co może sprzyjać pokonaniu kryzysu, a jakie okoliczności i decyzje rządzących go raczej pogłębią. „Świat, który zachorował” nie jest książką pesymistyczną. Przeciwnie, jest dowodem na to, że wiedza pomaga pokonać lęk o przyszłość, który wszyscy teraz odczuwamy. Daje też nadzieję na to, że ludzkość potrafi wyciągać wnioski z historii.

Książkę można nabyć od 11 maja br. w formie – w formie e-booka – m.in. na Publio.pl

5. Adam Wajrak Wielka księga prawdziwych tropicieli [premiera audiobooka 20 maja]


Wiosna, lato, jesień, zima – cztery części Wielkiej księgi prawdziwych tropicieli pełne są wskazówek, jak przeżyć wspaniałe, ekscytujące, a czasem mrożące krew w żyłach tropicielskie przygody. Adam Wajrak zabiera nas w Polskę: do lasów, na łąki i bagna, nad morze, rzeki i stawy, w góry, do Puszczy Białowieskiej, a także na ulice miast i miasteczek. Pokazuje nam, że wszędzie tam przy odrobinie wiedzy, cierpliwości i spostrzegawczości można zobaczyć fascynującą przyrodę.

Sprawdzić się w roli detektywa tropiącego groźnego mordercę, poszukiwacza najbardziej tajemniczych mieszkańców polnych norek czy twardziela pokonującego zaspy śnieżne i bagna.
Nie zabraknie też okazji, by wprosić się na kolację do wilczej watahy, podejrzeć rodzinny ptasi piknik czy posłuchać najlepszego koncertu w okolicy.

Książkę, która miała premierę w 2018 roku będzie można kupić w formie audiobooka(czyta Roch Siemianowski ze specjalnym udziałem Adama Wajraka) od 20 maja br. na Publio.pl. Egzemplarz w wersji papierowej jest dostępny m.in. na kulturalnysklep.pl

Dodaj komentarz