Czasopisma Rynek wydawniczy Wydawnictwa

Zwolnienia w Ringier Axel Springer Polska

Zarząd Ringier Axel Springer Polska zawarł porozumienie ze związkami zawodowymi w kwestii zwolnień grupowych, które mają zakończyć się do 30 czerwca. Z nieoficjalnych informacji wynika, że z firmą pożegna się 80-90 osób. RAS Polska rozpocznie zwolnienia grupowe niezwłocznie i zakończy je do 30 czerwca.

Zwalnianym pracownikom przysługują stosowne świadczenia finansowe, w tym wynagrodzenie zasadnicze i pozostałe świadczenia należne do momentu rozwiązania umowy. Osoby, które podpiszą porozumienie o rozwiązaniu umowy, otrzymają odprawę w wysokości od trzykrotności do pięciokrotności miesięcznego wynagrodzenia, w zależności od stażu pracy. Ponadto zarząd zobowiązał się do sfinansowania abonamentu opieki medycznej do końca 2020 roku, pomocy prawnej, dofinansowania wybranego kursu kwalifikacyjnego (językowego, branżowego itp.), umorzenia pożyczki zwrotnej na cele mieszkaniowe zaciągniętej w ramach Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, wsparcia psychologicznego i doradczego związanego z poszukiwaniem pracy.

RAS Polska tworzy też fundusz celowy w wysokości 200 tys. zł na pomoc zwalnianym, którzy znajdują się w trudnej sytuacji.

RAS Polska wydaje m.in. “Fakt”, “Newsweek Polska”, “Przegląd Sportowy”, “Forbesa”, portal Onet.pl czy serwisy Vod.pl i Businessinsider.com.pl. W 2018 roku spółka zanotowała zysk netto na poziomie 6 mln zł.

(źródło wirtualnemedia.pl, zdjecie materiały prasowe)

Dodaj komentarz