Filmy Rynek wydawniczy

Netflix pokazał zwiastun serialu „W głębi lasu”

12 czerwca zadebiutuje na Netfliksie kolejny polski serial – „W głębi lasu” na motywach powieści Harlana Cobena. Polska edycja tej książki ukazała się w 2012 roku nakładem wydawnictwa Albatros.


„W głębi lasu” przedstawia losy warszawskiego prokuratora, Pawła Kopińskiego, który mimo upływu lat nie potrafi otrząsnąć się po stracie ukochanej siostry, zaginionej przed laty w niewyjaśnionych okolicznościach podczas obozu letniego. Niespodziewane odnalezienie szczątków dziewczyny może w końcu doprowadzić do przełomu w śledztwie. Policja podejrzewa, że ofiara zniknęła bez śladu wraz z siostrą Pawła 25 lat temu. Nadzieję na rozwiązanie sprawy przyćmiewają jednak głęboko skrywane rodzinne tajemnice, których wyjście na jaw może sprawić, że wszystko, co Paweł przez lata budował legnie w gruzach.

W filmie w rolach głównych występują Grzegorz Damięcki i Hubert Miłkowski (jako Paweł Kopiński) oraz Agnieszka Grochowska i Wiktoria Filus (jako Laura Goldsztajn). Wśród obsady serialu znajdują się również: Jacek Koman, Ewa Skibińska, Adam Ferency, Arkadiusz Jakubik, Magdalena Czerwińska, Przemysław Bluszcz, Dorota Kolak, Izabela Dąbrowska oraz Piotr Głowacki i Cezary Pazura. W produkcji występują także polskie młode talenty: Adam Wietrzyński, Jakub Gola, Martyna Byczkowska i Kinga Jasik. Za reżyserię produkcji odpowiadają Leszek Dawid i Bartosz Konopka. Autorem serialowych zdjęć jest Paweł Flis. Serial produkuje ATM Grupa.

„W głębi lasu” będzie drugą polską produkcją Netflixa. Pod koniec ub.r. na platformie pojawił się serial „1983” opowiadający o Polsce w alternatywnej rzeczywistości, w której nie upadł komunizm. Ponadto Netflix przygotował dwie produkcje oparte na polskiej literaturze, przy których pracowali przede wszystkim zagraniczni twórcy. Pod koniec grudnia na platformie pojawił się 8-odcinkowy „Wiedźmin” na podstawie serii powieści i opowiadań Andrzeja Sapkowskiego. 1 maja na Netfliksie udostępniono serial science fiction „Kierunek: Noc” na motywach powieści science fiction „Starość Aksolotla” Jacka Dukaja.

One thought on “Netflix pokazał zwiastun serialu „W głębi lasu”

Dodaj komentarz