Listy bestsellerów Rynek wydawniczy

Nielsen Bookscan Polska – ranking sprzedaży książek (3-9.05)

Na liście najchętniej kupowanych książek spore zmiany.  Wg danych Nielsen BookScan Polska w porównaniu z ubiegłym tygodniem w pierwszej trójce utrzymała się tylko Siostra słońca. Siedem sióstr Lucindy Riley (wyd. Albatros).  Dylemat B.A. Paris (wyd. Albatros) spadł na miejsce czwarte, a Położna z Auschwitz  Magdy Knedler (wyd. Mando wypadła aż poza pierwszą dziesiątkę. Z piątego na pierwsze miejsce awansował thriller psychologiczny Wojciecha Chmielarza, czyli Wyrwa (Wydawnictwo Marginesy). Na drugim miejscu uplasował się drugi tom Gangsterów – Zemsty gangstera Anny Wolf (wyd. NieZwykłe) – obie książki ukazały się w pierwszych dniach maja, a już dzień dziewiątego na czołowych miejscach rankingu sprzedaży. To robi wrażenie.

Ekstradycja Remigiusza Mroza (Czwarta Strona) zaczęła spadać na liście – z miejsca drugiego na szóste. Dwie sympatyczne książeczki o Puciu Marty Galewskiej-Kust z urzekającymi i zabawnymi ilustracjami Joanny Kłos (Nasza Księgarnia) awansowały o dwa miejsca – piąte i szóste (Nasza Księgarnia). Kolejny spadek zaliczyła Ekstradycja Remigiusza Mroza (Czwarta Strona) – z szóstego na siódme. Nowa książka Stephena Kinga Jest krew (Prószyński i s-ka) najwyraźniej nie wstąpi na podium zwycięzców – spadła z czwartego na ósme. Pewnie na fali sukcesu sprzedaży drugiego tomu czytelnicy sięgnęli po tom pierwszy Gangsterów – Serce gangstera Anny Wolf (miejsce dziewiąte). Pierwszą dziesiątkę zamykają Kolejne 365 dni Blanki Lipińskiej (Agora) (spadek z dziewiątego).


Panel BookScan Polska Nielsena pokrywa mniej więcej 10 -15 proc. rynku księgarskiego (sieci księgarskie oraz księgarnie internetowe). Informacje o sprzedaży przekazuje około 300 księgarń stacjonarnych (BookBook, Bookszpan, Książnica Polska, Między Kartkami, Świat Książki) i dwie księgarnie on-line (Taniaksiazka.pl i Swiatksiazki.pl). Informacje pochodzą z kas fiskalnych.

One thought on “Nielsen Bookscan Polska – ranking sprzedaży książek (3-9.05)

Dodaj komentarz