Festiwale literackie Kiermasze książek Targi, festiwale

Tegoroczny Festiwal Książki Opole 2020 odwołany!

Piąta jubileuszowa edycja największego wydarzenia literackiego na Opolszczyźnie, odbędzie się w czerwcu 2021 r. W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną w kraju, organizatorzy wraz z przedstawicielami miasta Opola, podjęli decyzję o odwołaniu Festiwalu Książki Opole 2020.


Z wielkim żalem informujemy, że przerwaliśmy przygotowania do tegorocznej edycji festiwalu. Wydarzenie było prawie gotowe na przybycie zaczytanych fanów festiwalowego miasteczka. Wszyscy zaplanowani goście potwierdzili swoją obecność i chęć spotkania z opolską publicznością. Strefa targowa, na którą zgłosiły się największe wydawnictwa z całej Polski, była zapełniona w 100%. Od wielu lat Plac Wolności w czerwcowy weekend zamieniał się w zaczytane miasteczko, które łączyło muzykę i książkę. Dlatego liczymy na Państwa obecność w przyszłym roku i życzymy dużo zdrowia, mając nadzieję, że książka towarzyszy Wam także w tych trudnych czasach.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Fabryka Inspiracji PL, pomysłodawcą i inicjatorem drukarnia Opolgraf. Wydarzenie wspiera Miasto Opole, a głównym partnerem Fundacji Fabryka Inspiracji PL jest Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu. Współpracujemy również z Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Opolu.

Organizatorzy Festiwalu

Dodaj komentarz