Filmy Rynek wydawniczy

„Kajko i Kokosz” na małym ekranie

Ruszyła produkcja 26 odcinków serialu animowanego o przygodach Kajko i Kokosza. Za pracę odpowiada studio animacji Ego FILM, scenariusz przygotowali Rafał Skarżycki i Maciej Kur, a za muzykę – Mikołaj Stroiński.


Przypomnijmy, że animacja otrzymała dotację z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w wysokości 390 tys. złotych (planowany budżet pierwszego sezonu serialu to około 5 mln zł.). Prace nad pilotażowym odcinkiem ruszyły już pod koniec maja 2019 roku. Teraz mowa jest o 26 odcinkach, ale docelowo zapowiadano, że powstanie ich 52 (cztery sezony, po 13 odcinków każdy).

Oprócz studio animacji Ego FILM za produkcje odpowiada Fundacja Kreska im. Janusza Christy, która podpisała umowę o przekazania praw do realizacji nowych odcinków serialu o przygodach Kajko i Kokosza już w 2018 roku.


Komiks „Kajko i Kokosz” powstał w Polsce na początku lat 70-tych i był wydawany do 1990 roku. W 2003 roku serię wznowiło wydawnictwo Egmont. W 2016 na rynku ukazała się kontynuacja przygód Kajko i Kokosza („Kajko i Kokosz – Nowe Przygody” – przyp.red.) składającą się z krótkich historii opowiadających o perypetiach pobocznych postaci ze świata Kajka i Kokosza.
(źródło wirtualnemedia.pl)

Dodaj komentarz