EMPIK Promocje książek

Manuela Gretkowska oraz duet Celińska i Muraszko w rozmowie z fanami na żywo w studiu Empiku

Empik zaprasza na kolejne e-spotkania autorskie na żywo w ramach cyklu #premieraonline. Specjalna formuła daje szansę miłośnikom muzyki i literatury na nieprzerwany kontakt z ulubionymi autorami książek, artystami i ludźmi kultury w domowym zaciszu. We wtorek 26 maja w wirtualnym studiu Empiku pojawią się Stanisława Celińska i Maciej Muraszko, którzy opowiedzą o pracy nad premierowym albumem Jesienna… Natomiast w czwartek 28 maja Manuela Gretkowska będzie odpowiadać na pytania o swoją najnowszą powieść Faworyty. Obie rozmowy odbędą się o godz. 18:00 na stronie Empiku na Facebooku. Uczestnicy spotkań mają możliwość aktywnego udziału poprzez sekcję komentarzy pod streamingiem.


Stanisława Celińska i Maciej Muraszko – wtorek 26 maja, godz. 18:00

Wspólnie z Wydawnictwem e-Muzyka i Going. Empik zaprasza na rozmowę ze Stanisławą Celińską i Maciejem Muraszką z okazji premiery albumu Jesienna…. Artystka podjęła się niełatwego zadania – podczas spotkań z fanami po koncertach wsłuchiwała się w ich życiowe historie, zarówno radosne, jak i te smutne. Na prośbę wielbicieli, aktorka zdecydowała się napisać teksty skierowane właśnie do tych wszystkich, którzy szukają ukojenia, spokoju, wsparcia. To dla nich powstała ta płyta. Słowa otulił w nuty kompozytor, aranżer i producent Maciej Muraszko, sięgając po instrumenty, które potrafią zawładnąć wyobraźnią, m.in. skrzypce, flet, akordeon czy mandolinę. Duet Celińska i Muraszko to gwarancja jedynego, niepowtarzalnego klimatu oraz niezapomnianych chwil. Płyta „Jesienna…” to z kolei antidotum na smutek, odizolowanie, złe samopoczucie, pochmurny poranek, a przede wszystkim przyjaciel, którego warto wysłuchać. Rozmowę poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge (Radio Zet). W trakcie spotkania odbędzie się mikrokoncert.

Manuela Gretkowska – czwartek 28 maja, godz. 18:00

Manuela Gretkowska to jedna z najbardziej wyrazistych postaci polskiej kultury. Podczas Wirtualnych Targów Książki premierę miała najnowsza powieść pisarki – Faworyty (Wydawnictwo Znak). Książka opowiada o bezpardonowej rywalizacji trzech faworyt Stanisława Augusta – króla Polski i zabawy. Stawką walki jest nie tylko serce kochanka, lecz przede wszystkim wpływy w państwie. Która z kobiet okaże się najsprytniejsza? Niebezpiecznie inteligentna Elisabeth Lubomirska, młodziutka Izabela Czartoryska czy najbardziej czuła Magdalena Sapieha? W Warszawie szepcze się o nich złośliwie, lecz z podziwem: „Te kobiety mogą wszystko”. A jednak z nimi też można zrobić wszystko. Choć autorka przenosi czytelnika na XVIII-wieczny dwór, wymowa książki jest jasna – stroje i dekoracje nieustannie się zmieniają, a jednak ostatecznie zawsze chodzi o seks i władzę. Rozmowę poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge (Radio Zet).

(źródło Empik)

Dodaj komentarz