Nowości wydawnicze Rynek wydawniczy Zagranica

Książka J.K. Rowling w internecie, konkurs dla młodzieży

J.K. Rowling rozpoczęła we wtorek 26 maja publikację swojej nowej powieści młodzieżowej The Ickabog na specjalnej stronie internetowej. Książka jest dostępna do czytania bezpłatnie.


The Ickabog to opowieść o prawdzie i nadużywaniu władzy. Taki temat książki wpadł mi do głowy ponad dziesięć lat temu, więc nie należy go odnosić do dzisiejszej sytuacji. To temat ponadczasowy, który może odnosić się do każdej epoki i dowolnego kraju – powiedziała autorka na swojej stronie internetowej.

Rękopis przeleżał ponad dziesięć lat na strychu domu autorki,  w końcu zdecydowała się na jego publikację.

Do środy 10 czerwca autorka codziennie będzie zamieszczać jedna, dwa lub trzy rozdziały The Ickabog. Natomiast wydanie jej w wersji papierowej planowane jest na listopad br. Ruszył też konkurs dla młodzieży – Rowling zaprosiła młodych czytelników do zilustrowania prezentowanych w internecie historii a najlepsze prace ukażą w wersji papierowej. JK Rowling ogłosiła również zamiar przeniesienia wszystkich swoich praw autorskich na walkę z koronawirusem.

W tej chwili The Ickabog jest dostępny tylko w języku angielskim, a konkurs ilustracyjny dla dzieci mieszkających w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. JK Rowling obiecuje jednak, że jego tekst będzie „ wkrótce ” dostępny w innych językach, a konkurs dostępny dla innych krajów.

(źródło Livres Hebdo) 

Dodaj komentarz