Listy bestsellerów Rynek wydawniczy

Nielsen Bookscan Polska – ranking sprzedaży książek (10-16.05)

 Wg danych Nielsen BookScan Polska w porównaniu z ubiegłym tygodniem w pierwszej trójce utrzymał się tylko thriller psychologiczny Wojciecha Chmielarza, czyli Wyrwa (Wydawnictwo Marginesy). Na pierwsze i drugie (z piątego i szóstego) awansowały Pucie, czyli  sympatyczne książeczki Marty Galewskiej-Kust z urzekającymi i zabawnymi ilustracjami Joanny Kłos (Nasza Księgarnia). 

Na czwartym pozostał  Dylemat B.A. Paris (wyd. Albatros). Z podium na miejsce piąte spadła  Siostra słońca. Siedem sióstr Lucindy Riley (wyd. Albatros). O dwa miejsce (z ósmego na szóste) znów poszła w górę książka Stephena Kinga Jest krew (Prószyński i s-ka). Na siódmym utrzymała się  Ektradycja Remigiusza Mroza (Czwarta Strona). Z trzynastego skok na miejsce ósme uczyniła książka Unorthodox. Jak porzuciłam świat ortodoksyjnych ŻydówFeldman Deborah (Poradnia K.) – niezwykła historia o cenie wolności i groźbie fundamentalizmu (na podstawie książki powstał serial Netflixa po tym samym tytułem). Na miejsca dziewiąte powróciły Kolejne 365 dni Blanki Lipińskiej (Agora), a pierwszą dziesiątkę zamyka kolejna książka Lipińskiej Ten dzień (Edipresse Książki).


Panel BookScan Polska Nielsena pokrywa mniej więcej 10 -15 proc. rynku księgarskiego (sieci księgarskie oraz księgarnie internetowe). Informacje o sprzedaży przekazuje około 300 księgarń stacjonarnych (BookBook, Bookszpan, Książnica Polska, Między Kartkami, Świat Książki) i dwie księgarnie on-line (Taniaksiazka.pl i Swiatksiazki.pl). Informacje pochodzą z kas fiskalnych.

Dodaj komentarz