Poligrafia Ranking drukarń

RANKING POLSKICH DRUKARŃ DZIEŁOWYCH 2019/2020

Szanowni Państwo, ze względu na panującą pandemię koronawirusa i problemy organizacyjne całej naszej branży z nią związane (m.in. odwołanie Warszawskich Targów Książki) dopiero teraz ogłaszamy Ranking Polskich Drukarń Dziełowych – cz. 1 „Wydawcy wybierają drukarnie”. Mamy nadzieję, że nie wpłynie to na zainteresowanie wydawnictw w wypełnieniu stosownej ankiety, którą zamieszczamy poniżej – to m.in. Państwa oceny wskażą tegorocznych zwycięzców.

Przypominamy, że ranking przebiega w dwu etapach:

1. „WYDAWCY WYBIERAJĄ DRUKARNIE”  – RANKING DRUKARŃ DZIEŁOWYCH
2. DRUKARNIA DZIEŁOWA ROKU

W pierwszej części to wydawcy oceniają współpracujące z nimi drukarnie. Brane są pod uwagę trzy kategorie: jakość produkcji, terminowość wykonywania zleceń oraz komunikatywność, czyli przepływ informacji między wydawcą a drukarnią. Oceny dokonywane są w skali 1-6 – drukarnia, która uzyska największą ocenę średnią – wygrywa.

Wyniki ogłosimy na naszej stronie wydawca.com.pl oraz w magazynie ,,Wydawca”. Honorowe dyplomy wręczymy podczas Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie wspólnie z rozstrzygnięciem całego rankingu.

Nowością techniczną będzie zamieszczony na naszej stronie wykaz drukarń, na bieżąco wskazujący ilość wydawnictw głosujących na poszczególne zakłady. Tradycyjnie zamieścimy też wykaz wydawnictw i instytucji, które nadesłały ankiety.

Jak zawsze współorganizatorami rankingu są Polskie Towarzystwo Wydawców Książek oraz Sekcja Poligrafów SIMP.

Patronat medialny: “Poligrafika” i “Wydawca”.

W ZAŁĄCZENIU ANKIETA. WYDAWNICTWA PROSIMY O JEJ WYPEŁNIENIE I ODESŁANIE NA NASZ DRES E-MAIL (wydawca@go2.pl). Jeśli nie znajdziecie w niej zakładu, z którym współpracujecie, to należy dopisać go do listy. UWAGA – w e-mailu prosimy o podawanie pełnej nazwy Waszego wydawnictwa/instytucji!
Ankiety przyjmujemy do 20.06.2020.Z poważaniem
Andrzej Palacz
red. naczelny
magazynu “Wydawca”
i portalu www.wydawca.com.pl