Różne Rynek wydawniczy

“Między Warszawą a Zakopanem. Legenda Tytusa Chałubińskiego” – wystawę w Muzeum Historii Medycyny WUM można już oglądać!

W tym roku mija dwieście lat od przyjścia na świat “króla Tatr” i najsławniejszego warszawskiego lekarza dziewiętnastowiecznej Warszawy, profesora Akademii Medyko-Chirurgicznej, a następnie Wydziału Lekarskiego Szkoły Głównej Warszawskiej, także botanika i geologa, wszechstronnego humanisty, działacza społecznego, “poety życia” – jak nazwał go Sienkiewicz. Ponad dwa miesiące temu: 23 marca miał odbyć się uroczysty wernisaż jubileuszowej wystawy “Między Warszawą a Zakopanem. Legenda Tytusa Chałubińskiego”. Niestety wernisaż nie odbył się. o czym pisaliśmy na naszym portalu w notatce TYTUS CHAŁUBIŃSKI powraca… choć koronawirus przeszkadza…”.

Głowna część wystawy przeznaczona do pokazania w przestrzeni wystawowej Budynku Centrum Biblioteczno-Informacyjnego WUM (ul. Trojdena 63), czekała już od marca na prezentację, dobrze więc że dwa miesiące po terminie odwołanego wernisażu została pokazana on line na stronie www. Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, i możemy tam także wysłuchać świetnego przemówienia Rektora WUM prof. Mirosława WIELGOSIA, przygotowanego na otwarcie wystawy.

Zanim – być może już po wakacjach – wybierzemy się na warszawski Rakowiec, możemy skorzystać – nadal on line – z nowej oferty Muzeum Historii Medycyny WUM, zatytułowanej ,,Czerwiec z Tytusem Chałubińskim”. Oto we wtorki i czwartki twórcy wystawy: Adam TYSZKIEWICZ (dyrektor Muzeum Medycyny WUM) oraz Kinga WARSZAWSKA – (kurator tej wystawy) uzupełnią prezentowane obrazy – ciekawymi opowieściami. Pierwsza z nich dotyczyła Doktora Chałubińskiego i górali. (bps)

Dodaj komentarz