Festiwale literackie Targi, festiwale

22. Izabelińskie Spotkania z Książką

W dniach 5 -7 czerwca odbędą się 22. Izabelińskie Spotkania z Książką.

Festiwal rozpocznie się od dyskusji wokół komiksu, a gośćmi będą cenieni autorzy – Berenika Kołomycka, Tomasz Samojlik, Marcin Podolec, Bartek Glaza oraz znawca i popularyzator komiksu Szymon Holcman.

Zaplanowano również Dzień Literatury Szpiegowskiej, z udziałem Vncenta V. Severskiego, Cezarego Harasimowicza i Piotra Niemczyka. Celem Dnia Literatury Szpiegowskiej jest przybliżenie tego co w literaturze szpiegowskiej wartościowe, a zarazem zwrócenie uwagi na pomysły autorów, których celem jest tylko skomercjalizowanie książki, a nie rzeczywiste oddanie istoty pracy wywiadowczej. Wśród poruszanych tematów znajdzie się również próba odpowiedzi na pytanie co wywiad może zrobić w walce z pandemiami, np. z koronawirusem.

W programie tegorocznego festiwalu znajdą się również spotkania wokół przemian cywilizacyjnych i ekologii, a także warsztaty dla dzieci.

Pełny program imprez

Pomysłodawcą Izabelińskich Spotkań z Książką jest Czesław Apiecionek – znany księgarz i redaktor, a organizatorem Gmina Izabeli (instytucja wykonawcza – Centrum Kultury Izabelin) przy wsparciu marszałka woj. mazowieckiego.

Dodaj komentarz