Targi w Polsce Targi, festiwale

W Moskwie pierwsza w czasie pandemii masowa impreza związana z książką. Jak przebiega?

To szósta już edycja Festiwalu Książki Krasnaja Płoszczad’ (Plac Czerwony) i zarazem najkrótsza – tylko trzy dni (6-8.06). Na moskiewskim placu pod Kremlem pod 200 wystawców prezentuje książki, planowanych jest ponad 250 wydarzeń, z których część odbywa się na siedmiu scenach, a część w wersji on-linie.


A jak organizatorzy radzą sobie z wymaganiami sanitarnymi związanymi z pandemią? Po pierwsze odwiedzający muszą zarejestrować się na stronie festiwalu i otrzymać specjalne zaproszenie (dzieci w wieku poniżej 7 lat i osoby powyżej 65 lat nie mogą brać udziału w festiwalu). Dalej, każdy z trzech dni festiwalu został podzielony na pięć dwugodzinnych sesji. Liczba gości jednocześnie na placu nie może przekroczyć 1,2 tys. osób (6 tys. gości dziennie). Plac oraz miejsca siedzące wciąż są dezynfekowane.

Przedstawiciele festiwalu podkreślają, że sytuacja epidemiologiczna pod murami Kremla „znajduje się pod stałą kontrolą Rospotrebnadzoru”.

Czytelnicy, którym nie udało się zarejestrować na stronie festiwalu, mogą w czasie rzeczywistym śledzić wydarzenia na Placu Czerwonym na YouTube.

Dodaj komentarz