Konkursy Konkursy literackie

Konkursy Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania

Towarzystwo Aktywnej Komunikacji, organizator Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania, ogłasza konkursy na najlepsze opowiadanie roku oraz najlepszy przekład.


Konkurs na najlepsze opowiadanie

Hasło przewodnie konkursu na najlepsze opowiadanie w roku 2020 to”Pan Bowie z oddali przygląda się Polsce”. Zgodnie z dziwną, acz wieloletnią tradycją organizatorzy w swoim ogłoszeniu umieścili także komentarz do hasła konkursowego. Napisali: „Temat konkursu wolno w tym roku zupełnie zlekceważyć. W dobie masowego sterowania ludźmi i powszechnego odrastania granic postanowiliśmy dać Wam iluzję, że sami o czymś decydujecie, i jesteśmy niezmiernie ciekawi, co z tą pozorną wolnością zrobicie”. Kuratorką tegorocznego konkursu na najlepsze opowiadanie jest Anna Marchewka, literaturoznawczyni i krytyczka literacka.

Nieprzekraczające 10 stron znormalizowanego maszynopisu teksty można przesyłać do 30 czerwca 2020 na adres konkurs@opowiadanie.org. Nagrody zostaną wręczone w październiku. Pula nagród finansowych wynosi 3000 zł. Regulamin konkursu można znaleźć na stronie organizatora.

Konkurs na najlepszy przekład

W roku 2020 będziemy tłumaczyć z fińskiego, hebrajskiego, hiszpańskiego oraz węgierskiego opowiadania Petri Tamminenego, Alexa Epsteina, Ibana Zaldui i Györgya Dragomána. Jurorami konkursu translatorskiego są Anna Klingofer- Szostakowska, Sebastian Musielak, Anna Sawicka i Teresa Worowska.

Pula nagród w konkursie wynosi 2000 zł, po 500 zł dla najlepszego przekładu z każdego języka. Teksty przeznaczone do tłumaczenia są dostępne do pobrania na stronie organizatora – termin nadsyłania prac upływa 31 lipca 2020 roku. Tłumaczenia w języku polskim należy przesyłać w niepodpisanym załączniku w formacie .docx, .doc, .rtf, .pdf wyłącznie pocztą elektroniczną na adres konkurs@opowiadanie.org.

O kolejnej edycji festiwalu

16. Międzynarodowy Festiwal Opowiadania odbędzie się w dniach 1-10 października we Wrocławiu, w Sali Laboratorium Instytutu im. Jerzego Grotowskiego oraz w Centrum Sztuk Performatywnych „Piekarnia”. Szczegóły programu festiwalowego publikowane będą sukcesywnie na stronie www.opowiadania.org.

(źródło opowiadania.org)

Dodaj komentarz