Konkursy Różne

Zakamarki zapraszają dzieci do udziału w konkursie: “Ja na urodzinach Pippi”

Czy jest wśród Was ktoś, kto nie zna Pippi Pończoszanki? Rudowłosej dziewczynki ze sterczącymi warkoczykami, z piegami na twarzy, w połatanej kolorowej sukience i za dużych butach, mieszkającej w Willi Śmiesznotce? Której atutami są empatia, radość, wielka siła i odwaga? Której towarzyszą koń, małpka oraz przyjaciele Tommy i Annika?

Wyobraźcie sobie, że przygody Pippi znane są dzieciom już od 75 lat! Przez ten czas piegowatą bohaterkę poznali i polubili czytelnicy z ponad 60 krajów na całym świecie!

Zakamarki od 2007 roku wydają książki obrazkowe Astrid Lindgren. Opublikowaliśmy dotąd 28 tytułów tej autorki, w tym 7 książek o Pippi – większość z ilustracjami Ingrid Vang Nyman (z wyjątkiem jednej z fotosami z filmu).

Z okazji 75 urodzin Pippi Pończoszanki zapraszamy Was do udziału w konkursie! Konkurs nawiązuje do naszej niedawnej premiery – trzeciego tomu komiksów z przygodami Pippi. Waszym zadaniem będzie stworzenie minikomiksu na temat: “Ja na urodzinach Pippi”. Narysujcie komiks na jedną stronę, a w nim co najmniej dwie zabawy, w które chcielibyście pobawić się z Pippi na jej urodzinach. Liczymy na Waszą fantazję i kreatywność!

Co to jest komiks? Dla przypomnienia: jest to historia obrazkowa rozrysowana w kadrach, z charakterystycznymi dymkami zawierającymi tekst. Jeśli nie potraficie pisać albo nie chcecie, żeby Wasze postacie coś mówiły – nie musicie umieszczać dymków.

Przed przystąpieniem do działania zachęcamy, abyście zajrzeli do książek o Pippi, zwłaszcza do komiksów. Przypomnijcie sobie jej przygody i bujną wyobraźnię i niech zainspirują Was one do wymyślenia nowych szalonych, radosnych, zwariowanych zabaw na miarę pomysłów Pippi.


Na Wasze prace czekamy do 30 czerwca 2020.

Najciekawsze komiksy nagrodzimy – dla zwycięzców mamy książki, zakładki, pocztówki i pomarańczowe torby z Zakamarków, a także roczną prenumeratę czasopisma „Kosmos dla dziewczynek”.

Uwaga – przed przystąpieniem do konkursu koniecznie przeczytajcie regulamin!

(źródło Zakamarki)

Dodaj komentarz