Nowości wydawnicze Rynek wydawniczy

Z okazji urodzin Kaczora Donalda

Laureat Oskara, celebryta uhonorowany własną gwiazdą na bulwarze Hollywood – Kaczor Donald – 9 czerwca obchodzi swoje urodziny.


Kaczor Donald po raz pierwszy pojawił się na ekranach kin w 1934 roku, szybko stał się również bohaterem komiksów. Dziś nie trzeba go nikomu przedstawiać – tę kultową postać znają mali i duzi. Jest on pozytywnym bohaterem z dzieciństwa, który pomimo wiecznie prześladującego go pecha, swoją dobrą energią i poczuciem humoru wciąż łączy pokolenia

Nakładem HarperCollins Polska 17 czerwca br. do sprzedaży trafi opowieść komiksowa z młodym Kaczorem Donaldem Niefortunne przypadki młodej kaczki, razem z nią ukażą się też Minnie i Daisy. Szpiegomania: Podwójny przekręt oraz Strachosfera: Koszmarna formuła.

Młody Kaczor Donald jest wygadaną i przedsiębiorczą kaczką, a gdy nad farmą jego ukochanej babci zawiśnie widmo bankructwa, nie cofnie się przed niczym, aby ocalić rodzinny majątek. Niefortunne przypadki młodej kaczki to pełna inteligentnego humoru i szalonych zwrotów akcji opowieść graficzna. Gwarantuje 100% zabawy nie tylko fanom komiksów o Kaczorze Donaldzie!

Pozostałe opowieści komiksowe to również duża dawka kapitalnego, wysokiej klasy dowcipu. Dwie historie z dreszczykiem dedykowane czytelnikom, którzy łatwo nie ulegają strachowi i mocnym emocjom. Wartka akcja trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony.

Wszystkie trzy tytuły w serii: Młody Kaczor Donald: Niefortunne przypadki młodej kaczki, Minnie i Daisy. Szpiegomania: Podwójny przekręt oraz Strachosfera: Koszmarna formuła wyróżniają świetne ilustracje nawiązujące do stylu znanego fanom komiksów o Kaczorze Donaldzie, jego siostrzeńcach, czy bohaterach Myszogrodu.

Lektura opowieści komiksowych to prawdziwa uczta i gwarancja rozrywki na najwyższym poziomie dla wszystkich niezależnie od wieku! Doskonała propozycja dla całej rodziny na świętowanie urodzin Kaczora Donalda!


HarperCollins Publishers jest drugim co do wielkości wydawcą książek na świecie, prowadzącym działalność w 18 krajach. Wydawnictwo HarperCollins posiada ponad 200-letnią historię i ponad 120 znaków towarowych na całym świecie; wydaje rocznie około 10.000 nowych książek w 16 językach i posiada drukowany i cyfrowy katalog ponad 200.000 tytułów.

(info HarperCollins)

Dodaj komentarz