Konkursy Różne

Góral z Kaszubem czyli Zwyrtała jedzie do Rumi!

Jury w składzie prof. dr hab. Anna Janus-Sitarz, prof. dr hab. Grzegorz Leszczyński i pan Konstanty Przybora, po wnikliwym zapoznaniu się z nadesłanymi zgłoszeniami, wybrało tegorocznych zwycięzców konkursu „Zwyrtała” na najlepszy pomysł promujący czytanie.


Laureatką została pani Kinga Lanc z Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Floriana Ceynowy w Rumi za pomysł i realizację projektu „Obłoki jasne nad tobą. Słowo. Obraz. Taniec”. Inspiracją dla projektu łączącego różne dziedziny sztuki stał się tom poezji Pawła Huellego.

Nagrodą główną jest plakietka z wizerunkiem Zwyrtały, wykonana na podstawie linorytu Jerzego Koleckiego oraz ufundowany przez Uzdrowisko Rabka S.A. pobyt w SPA „Rabczański Zdrój”, połączony z zabiegami.

Finalistami konkursu zostali:

  • Anna Gruszecka, Katarzyna Wojtaszak, Anna Kozłowska, Anna Skoczek, Biblioteka Raczyńskich: „3Taty 4Żywioły”
  •  Magdalena Komór, GMP w Rząśni, filia w Stróży: „Małe i duże z piosenką podróże. Rozśpiewane lato 2019”
  •  Kamila Rogowicz wraz z zespołem MBP w Katowicach, filia nr 3: „Wczytaj się na Wyższy Poziom”
  •  Anna Ruśkowska, Jolanta Byrska, Karolina Mucha, MBP im. ks. J. Kruczka w Myślenicach: „Książka przewodnikiem po ziemi”
  •  Anna Kaszuba-Dębska i Łukasz Dębski wraz z Zespołem Fundacji Burza Mózgów: „Kampania Biblioteka Przedszkolaka”
  •  Katarzyna Masiewicz, Aleksandra Dobies, Kamil Iwańczyk, MBP w Olszynie: „W krainie warmińskich baśni”

Finaliści otrzymają plakietkę z wizerunkiem Zwyrtały, wykonaną na podstawie linorytu Jerzego Koleckiego oraz ufundowany przez Uzdrowisko Rabka S.A. zestaw kosmetyków na bazie rabczańskiej solanki.

Ponadto jury przyznało Nagrodę Specjalną Zwyrtała 2020 za najlepszy pomysł na promocję czytania, zrealizowany w Internecie podczas epidemii, którą otrzymała pani Joanna Orzeszko, MBP we Włodawie, za projekt „Berek czytelniczy”.

Laureatka otrzyma plakietkę z wizerunkiem Zwyrtały, wykonaną na podstawie linorytu Jerzego Koleckiego oraz bon na książki o wartości 500 złotych

Wręczenie nagród nastąpi podczas festiwalu Rabka Festival 2020 (zobacz program wydarzenia). Laudacja jury i prezentacja zwycięskich projektów dostępne będą w Internecie (na stronie i profilu na Facebooku Festiwalu) 10 lipca, w ramach festiwalowego Programu dla dorosłych.

(info Agencja Oko)

Dodaj komentarz