Czasopisma Rynek wydawniczy Zagranica

The New York Times zwalnia pracowników

The New York Times Company, właściciel jednego największych amerykańskich dzienników “The New York Times”, zwalnia 68 pracowników. Do tej pory firma szczyciła się, że jako jedna z nielicznych oparła się pandemii i nie zwolniła nikogo.

Dyrektor naczelny Mark Thompson i dyrektorka operacyjna Meredith Kopit Leven poinformowali pracowników, że decyzja w większości obejmuje dział reklamy, a nikogo z działu wiadomości i sekcji publicystycznej. W ramach cięć “NYT” zamyka eksperymentalną agencję marketingową Fake Love.

Podając na początku maja wyniki za pierwszy kwartał 2020 roku, The New York Times Company ujawnił, że w trakcie pandemii zanotowano rekordowy napływ prenumeratorów (łącznie papierowych i cyfrowych), doprowadzając do łącznej liczby ponad sześciu milionów. W pierwszych trzech miesiącach roku przychody z reklam spadły jednak o 15 proc., więc w końcu niewielkie zwolnienia okazały się nieuniknione.

Dzień wcześniej “The New York Times” ogłosił, że jego dziennikarze mogą pracować zdalnie co najmniej do stycznia 2021 roku.

(źródło Press, zdjęcie: Wikimedia Commons/Billie Grace Wards)

Dodaj komentarz