Rynek wydawniczy

Imieniny Jana Kochanowskiego

Jak wakacje, to Imieniny Jana Kochanowskiego. I chociaż wydarzenie odbędzie się w tym roku nieco później, to jak zwykle BN zaprasza do wspólnego świętowania. W ostatnią sobotę sierpnia spotkajmy się w Ogrodzie Krasińskich, jednym z najpiękniejszych parków Warszawy!


Kto będzie bohaterem tegorocznej edycji wydarzenia? Pisarz, publicysta i skandalista, ikona polskiego świata artystycznego lat pięćdziesiątych i bezkompromisowy obserwator ówczesnej rzeczywistości, czyli nie kto inny, jak Leopold Tyrmand. W roku uchwalonym rokiem Leopolda Tyrmanda (na który przypada setna rocznica urodzin pisarza) na Imieninach Jana Kochanowskiego zabrzmi jazz, pojawią się autorzy najpoczytniejszych polskich kryminałów, a varsavianiści i biografowie pisarza przybliżą atmosferę powojennej Warszawy.

W literackim pikniku Biblioteki Narodowej jak co roku wezmą udział pisarze, poeci, aktorzy, performerzy i muzycy, a w kiermaszu, nieodłącznej części Imienin, ponad sześćdziesiąt najciekawszych polskich wydawnictw – z książkami w imieninowych cenach i pokaźną listą autorów, których będzie można spotkać przy poszczególnych stoiskach. Nie zabraknie również stałych punktów programu, m.in. wykonania Pieśni świętojańskiej o Sobótce, meczu poetyckiego, podczas którego dwie drużyny aktorów zmierzą się na interpretacje wierszy (a o zwycięstwie tradycyjnie zadecyduje publiczność), a także spektaklu Teatru Improwizowanego Klancyk. Pełny program wydarzenia już wkrótce.
Wstęp wolny!


Projekt współfinansuje m.st. Warszawa
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Bohaterką Imienin Jana Kochanowskiego w 2021 roku będzie Maria Konopnicka.

(info BN)

Dodaj komentarz