Festiwale literackie Kiermasze książek Targi, festiwale

Festiwal Góry Literatury

Na 6. Festiwal Góry Literatury 2020 zapraszają jego organizatorzy: Fundacja Olgi Tokarczuk i Festiwal Góry Literatury. Przygoda z książką w gminach Nowa Ruda, Radków, Wałbrzychu zacznie się w sobotę 11 lipca i potrwa przez cały tydzień (do kolejnej soboty 18 lipca).


Spotkania odbywać się będą głównie w plenerze, na terenie miasta i gminy Nowa Ruda, sąsiedniej gminy Radków oraz Wałbrzycha.
Jak informują organizatorzy,. tegoroczna edycja będzie szczególna. W związku z obowiązującymi ograniczeniami i obostrzeniami oraz wymogami sanitarnymi wydarzenia będą biletowane, a liczba miejsc ograniczona. Spotkania odbywać się będą głównie w plenerze, na terenie miasta i gminy Nowa Ruda, sąsiedniej gminy Radków oraz Wałbrzycha.

Program festiwalu zapowiada się niezwykle bogato –  w planie kilkadziesiąt wydarzeń – spotkań autorskich, warsztatów literackich, wystaw, projekcji filmowych oraz koncertów. Gośćmi festiwalu będą m.in. historyczka i krytyczka sztuki Anda Rottenberg, literaturoznawca, były sekretarz Wisławy Szymborskiej Michał Rusinek, reżyserka Jagoda Szelc, pisarz Zygmunt Miłoszewski, językoznawczyni Katarzyna Kłosińska oraz publicysta Edwin Bendyk.

Z czytelnikami spotkają się też Maciej Hen, Mikołaj Łoziński, Elżbieta Cherezińska, Joanna Lamparska, Wojciech Bonowicz, Jakub Kornhauser i Klementyna Suchanow. Rozmowy z gośćmi festiwalu przeprowadzą m.in. Irek Grin, Grzegorz Gauden, Michał Nogaś i Karolina Korwin-Piotrowska.

Pierwszego dnia festiwalu odbędzie się  finał konkursu na recenzję literacką im. Tymoteusza Karpowicza z udziałem jurorów i laureatów. Konkurs jest wspólną inicjatywą Wrocławskiego Domu Literatury i Festiwalu Góry Literatury zainicjowaną w 2019 roku i ma na celu wspierać i promować młodą krytykę literacką.

Pierwszy dzień festiwalu zakończy koncert Lecha Janerki, a ostatni dzień – koncert Marii Peszek.

[źródło strona festiwalu, Facebook]

Dodaj komentarz