Poligrafia Ranking drukarń

Znamy wyniki Rankingu “Wydawcy Wybierają Drukarnie 2020”

Szanowni Państwo, po miesiącu zakończyliśmy prace nad tegorocznym Rankingiem “Wydawcy Wybierają Drukarnie”. Wyniki ogłosiliśmy w piątek 3 lipca o godz. 12:00 na naszym portalu wydawca.com.pl.

Najpierw dane ogólne: wydawcy nadesłali 286 ankiet – dziękujemy. To rekordowa liczba w naszym Rankingu! Oceniono 100 zakładów poligraficznych. W tym roku w Rankingu uwzględniliśmy te drukarnie, na które nadesłano ponad 10 ankiet (im więcej ankiet, tym prawdziwsza ocena ogólna). W sumie są to 24 zakłady, z czego 8 świadczy usługi w zakresie druku cyfrowego. 2

Obejrzyj film i poznaj wyniki:


Dokładne wyniki, z podaniem punktacji na poszczególne drukarnie, podamy w najbliższym magazynie “Wydawca”, a później na naszym portalu. Honorowe dyplomy planujemy wręczyć podczas Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie wspólnie z rozstrzygnięciem całego rankingu.


Przypominamy, że Ranking Polskich Drukarń Dziełowych przebiega w dwu etapach:

1. „WYDAWCY WYBIERAJĄ DRUKARNIE”  – RANKING DRUKARŃ DZIEŁOWYCH
2. DRUKARNIA DZIEŁOWA ROKU

W pierwszej części to wydawcy oceniają współpracujące z nimi drukarnie. Brane są pod uwagę trzy kategorie: jakość produkcji, terminowość wykonywania zleceń oraz komunikatywność, czyli przepływ informacji między wydawcą a drukarnią. Oceny dokonywane są w skali 1-6 – drukarnia, która uzyska największą ocenę średnią – wygrywa.

Jak zawsze współorganizatorami rankingu są Polskie Towarzystwo Wydawców Książek oraz Sekcja Poligrafów SIMP.

Patronat medialny: “Poligrafika” i “Wydawca”.

Z poważaniem
Andrzej Palacz
red. naczelny
magazynu “Wydawca”
i portalu www.wydawca.com.pl

One thought on “Znamy wyniki Rankingu “Wydawcy Wybierają Drukarnie 2020”

Dodaj komentarz