Festiwale literackie Targi, festiwale

Rozpoczął się 7. Międzynarodowy Festiwal Literatury Dziecięcej – Rabka Festival 2020

Wczoraj rozpoczął się 7. Międzynarodowy Festiwal Literatury Dziecięcej – Rabka Festival 2020. Do uczestnictwa w festiwalu zaproszeni są mali i duzi miłośnicy literatury oraz Ci, którzy chcą spróbować sił w różnych dziedzinach sztuki. W programie przewidziano spotkania z czołowymi twórcami literatury dziecięcej, cykl spotkań dla dorosłych i mnóstwo wydarzeń towarzyszących. Tegoroczny festiwal potrwa do 11 lipca.


Ze względu na aktualną sytuacją epidemiczną organizatorzy przygotowali specjalny program, na który składają się wydarzenia „na żywo”, możliwe do przeprowadzenia z zachowaniem koniecznego dystansu oraz codzienne bloki spotkań dla dzieci i dorosłych w Internecie.

Codziennie na uczestników czekają gry miejskie, warsztaty dla dzieci, spotkania z autorami i wspólne czytanie książek oraz prezentacje na temat promocji czytelnictwa dla dorosłych. Wśród festiwalowych gości znaleźli się m.in. Jerzy Stuhr, Michał Rusinek, Barbara Gawryluk, Marcin Szczygielski, Martyna Chuderska, Katarzyna Fus, Ewa Czaczkowska i Roksana Jędrzejewska-Wróbel. Przez cały czas trwania festiwalu czynne też będą wystawy: “Ilustracja książkowa Ewy Poklewskiej-Koziełło” i “27. Biennale Ilustracji w Bratysławie”.

We wszystkich wydarzeniach można uczestniczyć poprzez stronę internetową www.rabkafestival.pl, kanał na YouTubie oraz profil na Facebooku.

Dokładny program festiwalu można sprawdzić tutaj.

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniach „na żywo” i w intrenecie!

Przedsięwzięcie zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Promocja czytelnictwa.

Dodaj komentarz