Listy bestsellerów Rynek wydawniczy

Lista bestsellerów hurtowni Motyle Książkowe (1-14.07.2020)

Oto kolejna lista Motyli Książkowych – jedna książka awansowała, trzy zachowały swe pozycje, cztery powroty, dwie to nowości.


Na pozycji lidera wciąż utrzymuje się Dziadek i niedźwiadek. Historia prawdziwa.
Łukasza Wierzbickiego (Wydawnictwo Pointa) – gratulacje.

Łukasz Wierzbicki chyba jako pierwsze przypomniał historię niedźwiedzia Wojtka – czworonożnego przyjaciela żołnierzy z Armii Andersa. Przebył z nimi cały szlak bojowy przez Iran, Irak, Palestynę, Egipt do Włoch, brał udział w bitwie pod Monte Cassino, pomagał nosić ciężkie skrzynie z amunicją, dzięki czemu został uwieczniony w oficjalnym emblemacie 22. Kompanii Zaopatrywania Artylerii 2. Korpusu Polskiego. Elżbieta Olszewska, dyrektor programowy Fundacji ABC XXI CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM tak o o tej opowieści napisała: Wspaniała, ciepła opowieść o niedźwiedziu-żołnierzu, niezapomniana lekcja historii, która brzmi jak bajka. Gorąco polecam do rodzinnego i szkolnego wspólnego czytania.


Na miejscu drugim (w pierwszej połowie czerwca na trzecim) powrót po chwilowej, jak sie okazało, nieobecności – Masoneria polska 2020. Na rozdrożu historii (Wydawnictwo św. Tomasza z Akwinu).

Masoneria… to kolejna książka Stanisława Krajskiego, w której pod lupę autor wziął masonerię i jej działania nie tylko na terenie Polski, ale i innych krajów świata. Autor, analizując sposób dochodzenia do bogactwa, a w konsekwencji wpływania na światową politykę, takich finansowych potęg, jak rody Medyceuszy, Fuggerów czy Rothschildów, ujawnia mechanizmy rządzące światowym biznesem, który ma strategiczny wpływ na politykę poszczególnych państw. Krajski na przykładzie mechanizmów, które doprowadziły do bankructwa Grecji i poważnego kryzysu, jaki dotknął Islandię, przewiduje, iż sterowany przez obce wpływy polski rząd w najbliższej przyszłości doprowadzi w naszym kraju do podobnego scenariusza.


Miejsce trzecie utrzymał poradnik dla ogrodników i miłośników kwiatówSzkoła cięcia pań Alicji i Lucyny Grabowskich (Wydawnictwo Szarotka). Notka w książce w prosty ale w jakże sugestywny sposób zachęca do korzystania z niej: Jeśli bezradnie stoisz z sekatorem w ręku przed plątaniną gałęzi, ta książka jest dla Ciebie! Dzięki niej już zawsze będziesz wiedział, jak ciąć ozdobne drzewa i krzewy w swoim ogrodzie. Czy można coś jeszcze dodać?


Na miejscu czwartym – znów po chwilowej nieobecności na liście Nocnik nad nocnikamiChłopiec Alony Frankiel (Wydawnictwo Nisza). Przesympatyczna książeczka, która pozwala maluchom bezboleśnie rozstać się z pampersami.


Powrót na listę odnotowała też powieś Agnieszki Olejnik Tyle nowych dróg Agnieszki Olejnik (Oficyna Wydawnicza “Silver”). Zgodnie z założeniami programowym wydawnictwa, w jego ramach ukazywać się mają powieści dla dojrzałych czytelniczek, ich głównymi bohaterkami są kobiety, które dają przykład, jak korzystać z życia i cieszyć się nim na każdym etapie. W książce A. Olejnik jedno zdarzenia sprawia, że smutne i nudne życie głównej bohaterki, Marii, która tkwi w toksycznym małżeństwie, nie lubi swojej pracy, ma wieczny żal za wszytko do siebie zmienia się diametralnie…


Na siódmym pierwsza z nowości: Diabelski hrabia
Melisy Bel (wyd. Melisa Bel).

Romas historyczny: Jocelyn zna hrabiego Winstona od dziecka. Nie wie, że ten mroczny mężczyzna był w niej niegdyś zakochany. Kiedy wychodzi za mąż za jego kuzyna, Edwarda Ashtona, hrabia, nie mogąc przestać o niej myśleć, rusza na wojnę. Po latach, po śmierci Edwarda, drogi Jocelyn i hrabiego znów się przetną, ale na scenie e pojawia się oszałamiająco przystojny baron, który jest gotów ofiarować jej wszystko, czego kiedykolwiek pragnęła…


Nie)zdobyta Melissy Darwood (Wydawnictwo NieZwykłe) utrzymała miejsce ósme.

(Nie)zdobyta to pierwszy tom romantycznej i pełnej miłości serii górskiej. Bohaterka musi sprostać wyzwaniu – jako dziennikarka towarzyszyć himalaiście w zdobyciu zimą szczytu K2.

Na dziewiątym druga nowość. Duda i jego tajemnice Tomasza Piątka i Marcina Celińskiego
(wyd. Arbitror).

Oskarżano go o niesamodzielność, nieodpowiedzialność, nieprzemyślane działania. Wielokrotnie zarzucano mu niezdolność do pełnienia jakiejkolwiek władzy, nie tylko tej najwyższej. Nikt jednak dotąd nie prześwietlił Andrzeja Dudy, jego przeszłości, związków i powiązań. Ta książka jest pierwsza. Jeśli sądzisz, że wiesz wszystko o człowieku, który objął najbardziej szacowny urząd Rzeczypospolitej Polskiej, to się mylisz. Poznaj sprawdzone, udokumentowane, nieznane fakty. Skorzystaj z okazji, póki możesz.


Powrót do pierwszej dziesiątki zalicza Proroctwo królowej Saby, czyli proroctwo Michaldy (wyd. Amoryka). Pełny tytuł jest dość długi: Proroctwo królowej Saby czyli Przepowiednie Michaldy albo inaczej Mądra Rozmowa Królowej ze Saby z Królem Salomonem.
Królowa Saby, nosząca czasem miano trzynastej Sybilli, wspomniana jest w trzech starożytnych źródłach pisanych: Biblii, Koranie i Kebra Nagast czyli Chwale Królów Abisynii. W europejskiej tradycji przyjęło się nazywać ową królową Saby imieniem Michalda, Arabowie z kolei mówią o niej Bilkis, podczas gdy jej autentyczne abisyńskie imię brzmi Makeda. Proroctwo Michaldy opowiada między innymi o nadchodzących dniach ostatecznych, znakach końca świata i podje wskazówki jak je rozpoznać. Proroctwo jest poprzedzone obszernym wstępem wyjaśniającym co to są proroctwa, kim są prorocy.


Listę bestsellerów hurtowni Motyle Książkowe zamieszczamy na naszym portalu już od pewnego czasu. Tu mała uwaga: ze względu na charakter hurtowni – obsługa głównie małych, niezależnych i często niszowych wydawnictw – pokazywane na niej książki zdecydowanie różnią się od tytułów zajmujących czołowe miejsca na innych listach – choćby zamieszczanej przez nas listy sieci  BookBook. Stąd pomysł ich prezentacji. 

(źródła – m.in. strony internetowe wydawnictw)

Dodaj komentarz