Nowości wydawnicze Rynek wydawniczy

Lipcowe nowości Arx Regia

A oto, jakie książki o sztuce przygotowało w lipcu dla czytelników oraz miłośników i znawców piękna Arx Regia Wydawnictwo Zamku Królewskiego w Warszawie – Muzeum.


Rembrandt to kolejna odsłona zamkowej serii „Zobacz to! / See it!”
Alicja Jakubowska, Magdalena Królikiewicz

Obrazy Rembrandta z kolekcji Zamku Królewskiego w Warszawie tym razem prezentowane w zaskakujących ujęciach, fascynujących detalach, graficznych i malarskich kontekstach.
Polsko-angielski album o dwóch najcenniejszych dziełach w zamkowych zbiorach przedstawia burzliwe losy arcydzieł i interesujące szczegóły ich konserwacji.


Szablą i krzyżem. Pokaz obrazu Jana Henryka Rosena w stulecie Cudu nad Wisłą
kurator wystawy Mariusz Klarecki, red. nauk. Paweł Tyszka

Katalog towarzyszący pokazowi obrazu Jana Henryka Rosena „Polska – Matka świętych, tarcza chrześcijan” (1936). W książce interesujące eseje prof. Marka Kornata i prof. Janusza Odziemkowskiego koncentrujące się wokół tematu Bitwy Warszawskiej i odbudowy państwa polskiego oraz tekst Mariusza Klareckiego poświęcony w całości Janowi Henrykowi Rosenowi – jego malarstwu i historii.


Dolabella. Wenecki malarz Wazów. Katalog wystawy
Katalog wystawy, red. nauk. Magdalena Białonowska

Bogato ilustrowany, zachwycający katalog o Tomaszu Dolabelli – weneckim malarzu polskich królów z dynastii Wazów. Katalog rozpoczyna esej Krzysztofa Pomiana na temat fenomenu Wenecji. Obok esejów także m.in. kalendarium życia artysty, część katalogowa oraz spis zachowanych i niezachowanych dzieł Tomasza Dolabelli.


Zamkowe książki dostępne w sklepie stacjonarnym lub e-sklepie →

(info Arx Regia)

Dodaj komentarz