Różne Rynek wydawniczy

100-lecie Bitwy Warszawskiej – kilkaset wydarzeń na terenie całego kraju!

Koncerty, premiery filmów, konkursy, wystawy – również w przestrzeni wirtualnej – widowisko multimedialne pod hasłem „1920. Wdzięczni Bohaterom” i wreszcie wielkie otwarcie długo wyczekiwanego Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wraz z instytucjami z całej Polski przygotowało kilkadziesiąt wydarzeń upamiętniających zwycięską Bitwę Warszawską. Ponadto, dzięki dotacjom przyznanym w ramach Programu “Niepodległa” na 100-lecie “Cudu nad Wisłą” zostanie zrealizowanych kilkaset oddolnych inicjatyw – często w małych miejscowościach.

Decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego budżet programu dotacyjnego “Koalicje dla Niepodległej” został zwiększony o ponad 2 500 000 zł, dzięki czemu dofinansowanych zostało 157 inicjatyw na łączną kwotę 4 511 000 zł.

W 100. rocznicę “Cudu nad Wisłą” oprócz kilkuset wydarzeń kulturalnych na terenie całego kraju, w Warszawie odbędzie się piknik organizowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej oraz widowisko balonowe.

Bitwa Warszawska uznawana jest za jedną z najważniejszych bitew świata. Pod wspólnym hasłem #Wiktoria1920 w dziesiątkach miejsc i dzięki zaangażowaniu tysięcy Polaków upamiętniamy to wielkie polskie zwycięstwo!

Zobacz pełen program wydarzeń:

Dodaj komentarz