Nowości wydawnicze Rynek wydawniczy

“Jak pachnie deszcz. 100 pytań na temat zadziwiających zjawisk pogodowych” – nowość Rebisu

1 września na księgarskich półkach pojawi się Jak pachnie deszcz. 100 pytań na temat zadziwiających zjawisk pogodowych. Dzięki tej książce już nigdy nie pomyślicie o pogodzie, jak o nudnej ostateczności, ratującej rwącą się rozmowę!

  • Czy pogoda może rozpętać wojnę?
  • Jaki klimat panuje na innych planetach?
  • Ile piorunów uderza o Ziemię w każdej sekundzie?
  • Dlaczego huragany mają nazwy?
  • Czym są bomby pogodowe?

Na te i wiele innych, dotyczących otaczającego nas świata, pytań odpowiadają meteorolodzy, Simon King i Claire Nasir.

W urzekający i przystępny sposób wyjaśniają nie tylko zależności między nasłonecznieniem, wiatrem, chmurami i opadami, ale i opisują tak fascynujące zjawiska, jak strefa Charlie Bravo, cyklony czy zorze polarne.

Przypominając, że meteorologia to fascynująca dyscyplina naukowa, podkreślają znaczenie klimatu w dziejach naszej planety i zastanawiają się nad jego – i naszą – niepewną przyszłością.


Simon King prezentuje pogodę w brytyjskim kanale BBC TV News, w radiu oraz Internecie. Wraz z Clare Nasir tworzy i prowadzi podkast BBC Under the Weather. Był meteorologiem w Met Office (brytyjskiej służbie meteorologicznej) i członkiem specjalnego oddziału prognozującego pogodę w Królewskich Siłach Powietrznych. Jako oficer rezerwy RAF służył na Bliskim Wschodzie, gdzie zajmował się opracowywaniem danych meteorologicznych i przewidywaniem pogody. Ukończył studia z zakresu meteorologii i jest zdeklarowanym maniakiem pogodowym.


Clare Nasir jest meteorologiem z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem. Odbyła szkolenie w Met Office, skończyła również studia matematyczne i oceanograficzne. Obecnie prezentuje pogodę w stacji telewizyjnej Channel 5 News oraz produkuje i prezentuje podkasty dla Met Office. Regularnie bierze udział w realizacji filmów dokumentalnych na tematy związane z pogodą i klimatem. Prowadziła uznaną serię dokumentalną Fierce Earth dla kanału CBBC adresowanego do dzieci oraz opublikowała cztery książki dla najmłodszych czytelników.


Przekład: Magdalena Hermanowska\

(info Rebis)

Dodaj komentarz