Hurt/księgarstwo Księgarnie Rynek księgarski w Polsce

Empik wprowadza na stałe darmową dostawę dla swoich klientów

Empik wprowadza całkowicie darmową dostawę dla swoich klientów. Od 2 września dostawa do Paczkomatów i punktów odbioru dostępna jest za 0 zł – na stałe. Firma wprowadziła ją w ramach bezpłatnej, nowej usługi Empik Premium Free, która zastąpiła program lojalnościowy Mój Empik. Z rozwiązania może skorzystać ponad 5 milionów dotychczasowych użytkowników Mojego Empiku, którzy automatycznie przechodzą do nowego programu, a także nowi klienci.


Rok 2020 jeszcze się nie zakończył, a już pewne jest, że będzie przełomowy dla segmentu handlu internetowego w Polsce. Penetracja e-commerce skokowo wzrosła – w wyniku ograniczeń związanych z pandemią do zakupów internetowych przekonało się już 72% internautów*. Dla wielu konsumentów wciąż jednak znaczącą barierą jest koszt dostawy zamawianych produktów.

Na początku pandemii udostępniliśmy wszystkim bezpłatnie naszą flagową usługę Empik Premium. Decyzję podjęliśmy szybko i spontanicznie – chcieliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom wszystkich odbiorców w tym trudnym czasie. Dzięki Empik Premium klienci zaoszczędzili już ponad 150 mln złotych, przeczytali i przesłuchali 2 miliony e-booków i audiobooków w aplikacji Empik Go, wykonali 1,5 mln promocyjnych odbitek zdjęć w Empik Foto. Popularność Empik Premium przerosła nasze oczekiwania. Polacy docenili możliwość korzystania z darmowej dostawy, zniżek na zakupy czy dostępu do książek cyfrowych. Wiedząc, jak ważne są dla klientów te korzyści, obok Empik Premium uruchomiliśmy całkowicie bezpłatny program Empik Premium Free – mówi Karol Ignatowicz, dyrektor ds. transformacji Grupy Empik.

Empik Premium Free zadebiutował 2 września, oferując dla każdego klienta darmową dostawę do Paczkomatów i punktów odbioru. Użytkownicy mają także dostęp do ponad 200 tytułów audiobooków i e-booków oraz do podcastów w aplikacji Empik Go. Empik Premium Free to również wyjątkowe promocje i oferty specjalne dostępne zarówno stacjonarnie, jak i online i w aplikacji mobilnej. Na początek klienci mogą kupić za pół ceny drugi produkt z kategorii książka, muzyka i film.

Empik Premium Free zastępuje istniejący od 2016 r. Mój Empik, którego ponad 5 mln użytkowników automatycznie stało się członkami nowego programu – bez konieczności ponownej rejestracji. Program jest otwarty również dla wszystkich nowych użytkowników.

Sercem Empik Premium Free jest aplikacja mobilna. Rejestracja do programu odbywa się w niej szybko i wygodnie. W aplikacji klient znajdzie dostęp do historii zakupów oraz do ofert promocyjnych z różnych kategorii – obok Książek, Muzyki i Filmu, także np.: Dom i Ogród, Zabawki, Sport czy Zdrowie i Uroda. Użytkownicy mają także możliwość zwrotu towaru bez fizycznego paragonu w ciągu 30 dni. Dokonując zakupów w sklepach stacjonarnych, wystarczy pokazać sprzedawcy widoczny w aplikacji kod klienta, aby korzystać z dodatkowych rabatów i promocji. A od 7 września użytkownicy aplikacji mobilnej mogą otrzymać w sklepach dodatkowy rabat 5% na nieprzecenione produkty.

Każdy zakup w ramach Empik Premium Free, podobnie jak wcześniej w Moim Empiku, to cegiełka, która pomaga co roku przekazać 10 tysięcy nowych książek bibliotekom szkolnym w ramach akcji 1000 powodów by czytać. Do tej pory Empik przekazał 42 tysiące książek dla 42 szkół podstawowych w Polsce.escription for this block. Use this space for describing your block. Any text will do. Description for this block. You can use this space for describing your block. Description for this block. Use this space for describing your block. Any text will do. Description for this block. You can use this space for describing your block.

Większy pakiet benefitów oferuje pełny wariant Empik Premium. Dzięki 15% zniżki w salonach i do 20% zniżki na setki tysięcy produktów na Empik.com, darmowej dostawie we wszystkich opcjach – w tym kurierem i 3% zwrotu środków za zakupy, klienci oszczędzają na zakupach ok. 50 zł miesięcznie. Do tego dochodzi atrakcyjny pakiet kulturalny – m.in. możliwość swobodnego korzystania z ponad 13 tysięcy audiobooków i e-booków oraz kilku tysięcy podcastów w Empik Go. Od dziś użytkownicy Premium zyskali także 6-miesięczny darmowy dostęp do milionów utworów w aplikacji streamingowej Empik Music. Obecnie trwa promocja, dzięki której Empik Premium można wykupić na rok za 39,99 zł, co oznacza 3,33 zł miesięcznie.

Tworzymy jedno spójne rozwiązanie, które pozwala klientom w łatwy sposób zidentyfikować, który wariant naszej oferty i pakietu benefitów lepiej odpowiada ich potrzebom, preferencjom czy częstotliwości zakupów: Empik Premium Free czy Empik Premium. Piotr Frankowski – szef Empik Premium

Empik zapowiada intensywny rozwój obydwu programów i kolejne nowoczesne rozwiązania, z których użytkownicy będą mogli korzystać jeszcze w tym roku.


Szczegóły na www.empik.com/premium/free i w regulaminie.

……………………………………..

* Raport Izby Gospodarki Elektronicznej „E-Commerce w Polsce. Gemius dla e-Commerce Polska 2020” z czerwca 2020 r.

(źródło Empik)

Dodaj komentarz