Konkursy Publikacje elektroniczne Różne Rynek wydawniczy

Najlepsi blogerzy książkowi 2020 wybrani!

Serwis Granice.pl już po raz trzeci przygotował zestawienie najlepszych twórców internetowych zajmujących się tematyką literatury. Najlepsi twórcy wyłonieni zostali 31 sierpnia w ramach „Międzynarodowego Dnia Blogów”.


Podobnie jak w ubiegłym roku, także i teraz redakcja serwisu najpierw zebrała zgłoszenia z propozycjami pochodzącymi od czytelników, pisarzy i wydawców, a następnie wybrała najlepszych twórców tego roku. Wśród wyróżnionych influencerów znalazły się osoby, które nie tylko zgromadziły sporą grupę fanów, ale przede wszystkim – tworzą atrakcyjne i wartościowe merytorycznie treści.

W zestawieniu wyróżniono ponad 30 twórców – blogerów, YouTuberów, Instagramerów i autorów podcastów. W ramach tegorocznego zestawienia stworzono trzy kategorie: „TOP influencerzy książkowi” (kategoria główna), „Profesjonaliści” oraz „Białe kruki”.

W zestawieniu wyróżniono:

w kategorii „TOP influencerzy książkowi”: „Domi Czyta”, „Rude Recenzuje”, „Literacki GPS”, „Zaksiążkowane”, „Bajkochłonka”, „Bardziej Lubię Książki Niż Ludzi”, „Księgarka na regale”, „Na regale u Marty Mrowiec”, „Rudym Spojrzeniem”, „zaczytana.querida”;

w kategorii „Profesjonaliści”: „Krytycznym okiem”, „Kurzojady”, „Lady Margot”, „Nowości książkowe – blog Bernadetty Darskiej”, „Okoń w sieci”, “CzytamRecenzuje.pl”, „Rozmawiam, bo lubię”, „Subiektywnie o książkach”, „Wielki Buk”, „Zdaniem Szota”;

w kategorii „Białe kruki”: „52 Book Challenge PL”, „Nie oceniam po okładkach”, „Blog pod Małym Aniołem”, „Grozownia.pl”, „Stacja Książka”, „Literackie skarby świata całego”, „SieCzyta.com.pl”, „nowalijki.com”, „Książka przyjacielem”, „motheroftworeads”, „lietrackie_serce”, „paooska”.


Zależało nam na tym, by w zestawieniu znaleźli się zarówno twórcy przygotowujący obszerne szkice krytycznoliterackie, ludzie zawodowo związani z rynkiem książki, jak i czytelnicy, którzy mówią przede wszystkim o emocjach, jakie wzbudziły w nich ostatnie lektury. Ważne było dla nas także to, by danego blogu nie śledziło jedynie grono kilku członków rodziny danego twórcy, choć same liczby nie były kryterium decydującym o wyborze laureatów – mówi Sławomir Krempa, redaktor naczelny serwisu Granice.pl.


Granice.pl to polski serwis poświęcony literaturze i kulturze, który od ponad 20 lat wspiera czytelnictwo w sieci. Na łamach serwisu tworzonego przez redakcję oraz aktywnych Internautów tysiące czytelników codziennie odnajdują recenzje, wywiady, felietony i wiadomości poruszające tematy związane z literaturą. Od ponad 12 lat co kwartał redaktorzy i Internauci wyłaniają najciekawsze premiery wydawnicze kolejnych miesięcy w ramach plebiscytów „Najlepsza książka na wiosnę”, „Najlepsza książka na lato”, „Najlepsza książka na jesień” oraz „Najlepsza książka na zimę”, a w styczniu wskazują pośród nich najlepsze „Książki Roku”.

(info granice.pl)

Dodaj komentarz