Rynek wydawniczy

Festiwal Pięknej Książki “Piaseczno, Ludzie, Książki” 2020

Tegoroczny Festiwal Pięknej Książki “Piaseczno, Ludzie, Książki” 2020 w tym roku odbędzie się w całości online, a potrwa przez dwa tygodnie – od 20 września do 4 października 2020 roku. To już 5. edycja tej wyjątkowej imprezy.

Do udziału w festiwalu organizatorzy zaprosili wyjątkowych wydawców, autorów, ilustratorów i ludzi związanych z książką, a także artystów związanych ze sceną – aktorów, wokalistów, kompozytorów.

Festiwal będzie składał się z kilku bloków tematycznych: prezentacje wydawnictw i ich oferty, prezentacje autorów i ich twórczości, warsztaty twórców książek oraz koncerty.

Chcemy promować piękną książkę, rozbudzać potrzeby czytelnicze, upowszechniać czytelnictwo i kulturę. Stawiamy sobie za cel wzmacnianie świadomości kulturalnej, ułatwianie dostępu do pięknej książki, edukowanie w zakresie procesu jej powstawania. Pragniemy pokazać wartość książki w dobie elektroniki i nowych technologii – opowiadają organizatorzy.

Wszystkie wydarzenia będą zamieszczane na stronie biblioteki, jej profilu na Facebooku oraz kanale Youtube.

Festiwal organizowany jest w ramach projektu Festiwal Pięknej Książki „Piaseczno, Ludzie, Książki” realizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Piasecznie oraz Fundację „Arka” im. Józefa Wilkonia we współpracy z Centrum Kultury w Piasecznie oraz dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2020.
(źródło Przegląd Piaseczyński)

Dodaj komentarz