W czwartek 17 września o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie autorskie on-line z Łukaszem Orbitowskim, autorem uznanych powieści, takich jak Kult i Inna dusza. Spotkanie poświęcone będzie najnowszej powieści #manto dostępnej wyłącznie w bibliotece Wolne Lektury. Spotkanie poprowadzi Olga Wróbel.
Łukasz Orbitowski od lat jest ceniony zarówno przez czytelników, jak i krytykę literacką. Czytelnicy fantastyki uhonorowali go nagrodą fandomu polskiego im. Janusza A. Zajdla. Kilkukrotnie otrzymywał także wyróżnienia Nagrody im. Żuławskiego, jedynej nagrody w dziedzinie fantastyki, która przyznawana jest przez literaturoznawców. W 2016 roku uhonorowano go Paszportem „Polityki”, kilka miesięcy temu otrzymał Nagrodę Literacką m. st. Warszawy. Za powieść Inna dusza był nominowany m. in. do Nagrody Literackiej „Nike”.
Wieczór autorski poprowadzi Olga Wróbel na kanale YouTube Wolnych Lektur.
Łukasz Orbitowski – urodzony w 1977 roku pisarz i publicysta. Absolwent filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Autor kilkudziesięciu powieści i opowiadań.
Olga Wróbel – rocznik 1982, z wykształcenia kulturoznawczyni, z zawodu muzealniczka. Pisze o książkach na łamach bloga Kurzojady, współpracuje z Krytyką Polityczną, Dwutygodnikiem i bydgoskimi Fabulariami. Jako recenzentka wewnętrzna doradza w wydawnictwach WAB, Znak i Sonia Draga. Jej pasją jest literatura młodzieżowa z czasów PRL.
Powieść #manto jest dostępna na Wolnych Lekturach. Zachęcamy do lektury!
Irek Król wiedzie spokojne, przewidywalne życie. Pracuje jako kelner w jednej z warszawskich knajpek, mieszka u mamy. Ma co jeść i z czego żyć. Nowoczesność wkracza jednak niepostrzeżenie do poukładanego i przewidywalnego życia Irka na każdym kroku: w postaci kolorowych kubłów do segregacji śmieci czy ekologicznych pogadanek ze strony własnej rodzicielki. Przede wszystkim jednak – z powodu tajemniczego telefonu, który Kutavaggio, czyli nie kto inny jak Zbyszek Płaczek, zostawił przypadkowo na krześle w Balatonie. Kiedy Irek odnajduje znalezisko, nie wie jeszcze, że Kutavaggio już nie żyje. W ten sposób kelner staje się nieoczekiwanym spadkobiercą nowoczesnego urządzenia. Nawet nie podejrzewa, ile warta jest jego tajemnicza zawartość…
Łukasz Orbitowski tworzy kryminalną intrygę, przedstawiając czytelnikowi warszawskie zaułki i ciekawych bohaterów, i to zwykle takich, których nigdy nie chcielibyśmy spotkać, ale jakimś sposobem ciągle się na nich natykamy. Jest to powieść dowcipna i piekielnie inteligentna.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Czytelnictwa.
Towarzystwo Przyjaciół Wolnych Lektur (https://wolnelektury.pl/towarzystwo/) to inicjatywa, która skupia wokół biblioteki Wolne Lektury jej czytelników i sympatyków.
(info Wolne Lektury)
Dział, w którym zamieszczane są drobne informacje z rynku wydawniczo-księgarsko-poligraficznego.