Festiwale literackie Targi, festiwale

Polsko-Czeska Jesień Literacka

Tegoroczne Międzynarodowe Targi Książki i Festiwal Literacki Svět Knihy w Pradze zaplanowane na maj musiały zostać odwołane, ale czescy czytelnicy nie zostali całkowicie pozbawieni możliwości spotkania z polskimi pisarzami, których książki ukazały się w ostatnim czasie w przekładach na język czeski.

W najbliższym czasie Instytut Polski w Pradze we współpracy z Instytutem Książki i Czeskim Centrum Literatury organizuje cykl polsko-czeskich spotkań literackich. Odbędą się one w ramach festiwali Svět knihy w Pilźnie i Tabook w Taborze oraz w Pradze – w Bibliotece Václava Havla, w Centrum Sztuki Współczesnej DOX oraz w 3Kino Centrála. Będzie też wystawa i warsztaty dla najmłodszych czytelników, zaś 7 października odbędzie się Noc Literatury.

Wśród zaproszonych pisarzy znaleźli się m.in. Marta Dzido (będzie przebywać w Czechach na rezydencji literackiej fundowanej przez Instytut Książki), Magdalena Jeleńska, Tomasz Grzywaczewski, Aleksander Kaczorowski czy Mariusz Szczygieł. Będzie też prezentacja przekładów powieści Wiesława Myśliwskiego i Jakuba Żulczyka.

Szczegółowy program (zobacz).

(źródło: Instytut Książki)

Dodaj komentarz