Nowości wydawnicze Rynek wydawniczy

“Kryształowe smoki” – kolejna antologia Fantazmatów

KRYSZTAŁOWE SMOKI 2019
autor: praca zbiorowa
wydawca: Fantazmaty
ilustracja na okładce: Joanna Wasilewska
projekt typograficzny: Kamila Dankowska


Ciągle nam go brakuje. Ucieka, kiedy wieczność pozostaje. Bywa utożsamiany z pieniądzem. Podobno szczęśliwi go nie liczą.
Czas. W tej antologii poznacie jego barwne wariacje – siedem finałowych opowiadań z ubiegłorocznej edycji konkursu Kryształowe smoki, organizowanego w ramach wrocławskich Dni Fantastyki.

Dzięki jego laureatom zanurkujecie w głąb świadomości żmii, by odzyskać jedyną osobę, która może uratować was przed katastrofą. Ramię w ramię z upadłym półbogiem zwiedzicie niezwykłe miasto. Wsłuchacie się w słowa czwartej zwrotki wyjątkowej piosenki. Raz jeszcze przeżyjecie monotonię tej samej przedwiosennej chwili. Podpiszecie też bardzo specyficzny układ, pracując nad bezprecedensowym projektem. U boku legendarnej primabaleriny przejdziecie przez miasto podzielone tak rzeką, jak i czasem. Wreszcie nocą, odziani w welurowe garnitury, wstąpicie do kasyna, w którym gra się o wszystko prócz pieniędzy.

Siedem unikalnych perspektyw znanych autorów i młodych, debiutujących twórców, siedem sposobów postrzegania czasu – nieco refleksyjnych, miejscami zabawnych, niekiedy wręcz upiornych… Krótka lektura, która zostanie z wami na długo. Czas – start!

Lista opowiadań:
Układ czasowy – Alicja Huk
Czwarta zwrotka – Maria Bieszczad
82°55′50″ в. д. 25 – Katarzyna Hajok
Mungo – Zuzanna Kania
Świadomość żmii – Mika Modrzyńska
Monotonia 8:11 – Martyna Nowak
Royal Casino Club – Wiktor Orłowski


Gdzie znaleźć antologie Fantazmatów?

ie w księgarniach! Publikację można pobrać bezpłatnie, w całości, z oficjalnej strony Fantazmatów.


Fantazmaty powstały w maju 2017 roku, pierwotnie jako projekt antologii o takim samym tytule. Plany zakładały kontynuację projektu, jeśli Fantazmaty okażą się sukcesem.

Od samego początku istnienia projektu organizatorom akcji przyświecał jeden cel: pokazywanie światu dobrej polskiej fantastyki. Robią to za darmo, wszystkie teksty poddawane są procesowi wydawniczemu, po czym każdy ebook ukazuje się w czterech formatach: PDF, ePub, mobi oraz RTF. Można też zamówić papierowe wydanie, choć ich książki nigdy nie będą w ogólnodostępnej sprzedaży (na podstronach antologii zamieszczony jest link do stosowanego formularza)


(info Fantazmaty)

Dodaj komentarz