Targi Targi w Polsce

„Targi Książki to my!” – akcja MTKwK

Jak już informowaliśmy w tym roku, po raz pierwszy w historii wydarzenia, Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie się nie odbędą. Była to trudna decyzja, tym bardziej, że od 1997 roku ostatni weekend października w Krakowie zawsze przebiegał pod znakiem literatury.
Czytelnicy z niecierpliwością czekali na Targi, dlatego też Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie planują wprowadzić targową atmosferę w przestrzeń internetową, inaugurując akcję „Targi Książki to my!”.


A oto informacja Targów:

Atmosferę krakowskich targów tworzą ludzie – wyjątkowe osoby, które kochają czytanie. Nie spotkamy się w realu, ale razem pokażemy siłę czytelników. Chcemy naszych wszystkich fanów zachęcić do udziału w wielkiej akcji społecznej, która zachęci do jesiennych książkowych zakupów – bezpośrednio na stronach wydawców i w małych księgarniach. Aby to zrobić potrzebujemy Państwa zaangażowania – naszych wieloletnich wystawców w dwóch obszarach:

Przygotowujemy katalog zniżek, dzięki któremu czytelnik będzie mógł na hasło „targiksiazki2020” kupić u Państwa książki z rabatem w dniach 19-25.10.2020 r. Aby dołączyć do katalogu zniżek bardzo proszę o wysłanie grafiki o wymiarach 48 x 70 mm oraz link, do którego ma prowadzić Państwa grafika (bezpośrednio do księgarni, sklepu itd.) na adres: oettingen@targi.krakow.pl. Katalog będzie dostępny przez cały tydzień „targowy” na stronie Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie oraz w social mediach. Termin wysłania grafiki i linku: 12.10.2020 roku.

Spotkania online – mamy narzędzia, które pozwolą na przeprowadzenie spotkania online z autorem lub branżowe dyskusje. Jeżeli Państwo lub któryś z Państwa autorów chciałby spotkać się wirtualnie z fanami, bardzo proszę o kontakt wysyłając wiadomość na adres: liput@targi.krakow.pl. Każdy z Autorów powinien mieć prowadzącego, z którym czuje się komfortowo i który przeprowadzi rozmowę. Z naszej strony otrzymują Państwo promocję oraz wsparcie techniczne podczas spotkania. Wiemy, że czytelnicy chcą się spotkać ze swoimi ulubionymi autorami, a środowisko czeka na spotkania branżowe, dlatego mamy nadzieję spełnić te oczekiwania chociaż w pewnej części. W razie zainteresowania taką formułą prosimy o kontakt jak najszybciej, wszak do tygodnia targowego pozostały dwa tygodnie.

Ponadto organizujemy wirtualną ściankę ilustratorów, do której może zgłosić się każdy, kto chce pokazać swój talent szerszej publiczności oraz nawiązujemy współpracę z krakowskimi księgarniami – naszym celem jest zachęcać do zakupów książek w tygodniu, w którym odbyłyby się targi.
(info kierownictwo Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie)

Dodaj komentarz