EDYCJA 2019/2020 Konkurs EDYCJA Konkursy

Kolejne książki na Konkurs EDYCJA

Właśnie odebraliśmy kolejne książki przysłane na adres redakcji “Wydawcy” w ramach naszego Konkursu EDYCJA.

Do wcześniej przesłanych przez poznańskie wydawnictwo Albus pozycji dołączyły dwie. Trzecia płeć świata Waldemara Kuligowskiego ze wspaniałymi ilustracjami Marianny Sztymy oraz Rewolucje Bogusia Janiszewskiego zilustrowane przez Maksa Skorwidera.


Fundacja Farbiarnia z Bydgoszczy pochwaliła się książką Zawód fotografistka – Małgorzata Czyńska i Katarzyna Gębarowska przybliżają w niej sześć postaci pań dwudziestolecia międzywojennego, które zawodowo parały się nietypowym na ówczesne czasy dla płci pięknej zawodem fotograf. Książka bogato ilustrowana zdjęciami z epoki, wydana ze smakiem na ciekawym papierze.


Narodowe Centrum Kultury przysłało cztery książki: Sztuka dwudziestolecia Katarzyny Nowakowskiej-Sito, Życie laboratoryjne. Konstruowanie faktów naukowych Brunona Latoura i Steve’a Woolgara, oraz dwie pozycje z cyklu “Wojny kulturowe przeciwko Polsce: Królestwo anarchii. W poszukiwaniu nowożytnych wyobrażeń o Rzeczypospolitej i jej mieszkańcach oraz Długi kulturkampf. Pruskie i niemieckie wojny kulturowe przeciwko Polsce w latach 1795-1918. Wszystkie wydane są w różnych koncepcjach graficznych, wszystkie jednak z klasą właściwą publikacjom NCK.


Agencja Wydawnicza AD FONTES chwali sie natomiast książką Czarny Kapturek Karoliny Grabarczyk z ilustracjami Niki Jaworowskiej-Duchalskiej, współczesną wersją znanej bajki o dziewczynce w pelerynie, ale tym razem o innym niż nam znanym kolorze.

Redakcja “Wydawcy”

Dodaj komentarz