EDYCJA 2019/2020 Konkurs EDYCJA Konkursy

EDYCJA – Iskry, Morex, Wyd. PWSFTiT, Wyd. Uniwersytetu Śląskiego

Poczta przyniosła paczki z kolejnymi książkami nadesłanymi na nasz Konkurs EDYCJA. Tym razem swoją produkcją chwalą się Wydawnictwo Iskry, Morex GW, Wydawnictwo PWSFTiT oraz Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego.


Wydawnictwo Uniwersytety Śląskiego przysłało cały komplet publikacji – aż 8. Wszystkie wykonane solidnie, ze znawstwem podstawowych zasad typografii, niektóre z ciekawymi okładkami i układami graficznymi stron redakcyjnych – solidna robota.

A oto one:

  • Licz na Banacha. Podręcznik do nauczania polskiego słownictwa specjalistycznego dla cudzoziemców, Agnieszka Tambor
  • Jerzy Liebert. Lektury, praca zbiorowa pod redakcją Joanny Kisiel i Elżbiety Wróbel
  • Litteratures de L’imaginare, praca zbiorowa pod redakcją Katarzyny Gadomskiej i Agnieszki Koski
  • Nemezjan w kręgu antycznej tradycji łowieckiej, Anna Kucz, Edyta Gryska
  • Powojenna twórczość pomnikowa Xawerego Dunikowskiego 1945-1964, Karolina Tomczak
  • Tu i teraz. Dylematy artysty-pedagoga wobec paradygmatycznych reorientacji sztuki ponowoczesnej, praca zbiorowa pod redakcją Aleksandry Giełdoń-Paszek i Ryszarda Solika
  • Zmysły i literatura dla dzieci i młodzieży, praca zbiorowa pod redakcja Bernadetty Niesporek-Szamburskiej i Małgorzaty Wójcik-Dudek
  • Wypatrywanie. Filozoficzne aspekty języka, literatury i edukacji, praca zbiorowa pod redakcja Małgorzaty Wójcik-Dudek i Eweliny Zygan

Do Konkursu zakwalifikowaliśmy dwie z nich: Nemezjan… oraz Licz na Banacha.

Z Wydawnictwa Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Teatralnej i Telewizyjnej dotarły do nas dwie pozycje, jak zwykle oryginalne i zaskakujące formą: Echoes Shades Piotra Zbierskiego (płócienna, siermiężna okładka , wspaniałe czarno-białe zdjęcia, gruby papier wnętrza) oraz 3 scenariusze filmowe: Camele, Impresarii, Topiel (ciekawa typografia, ładny papier i wykończenie atłasową w dotyku folią typu soft touch okładki).

Z Wydawnictwa Iskry otrzymaliśmy jedną książkę – Z polskiego na nasze, czyli prywatny leksykon współczesny pary autorów – Barbary Magierowej i Antoniego Kroha. Prosty układ typograficzny (Andrzeja Bareckiego) , za to książka jakże dowcipna.

Po raz pierwszy swoją produkcją pochwalił się Morex GM. Z nadesłanych trzech książek do Konkursu wybieramy jedną z dwu książeczek z serii “Kto to Puka?” (tytuł – super). Na Konkurs wybieramy Kto to puka? Sztuka autorstwa Katarzyny Vanevskiej z ilustracjami Elżbiety Moyskiej (drugi tom to Kto to puka? Nauka). Książeczki w wierszowanej forie ukazują znane postaci świata sztuki i nauki. Trzecia pozycja to sensoryczna książeczka dla maluchów typu “dotknij, posłuchaj” – taka mała zbiorówka powycinanych zwierzątek.


Zobacz wszystkie nadesłane na Konkurs książki


Dodaj komentarz