Targi Targi w Polsce

Tegoroczne Wrocławskie Targi Dobrych Książek odwołane

Chyba już nikogo nie dziwi ta informacja – tegoroczne Wrocławskie Targi Dobrych Książek w związku z pandemią koronawirusa zostały odwołane. Kolejna edycja Targów odbędzie się w 2021 roku.


Wrocławskie Targi Dobrych Książek to niewątpliwie największe we Wrocławiu święto literackie, które tradycyjnie odbywa się w grudniu, w weekend poprzedzający mikołajki. Impreza ta ma już niemal 30-letnią tradycję – w 2020 roku zorganizowana zostanie po raz 29., a za rok będzie obchodzić swój wielki jubileusz. Najlepsi wydawcy z całej Polski, fantastyczna oferta książek, a także spotkania ze znanymi i ciekawymi autorkami i autorami sprawiają, że WTDK to prawdziwy festiwal literatury i swoiste podsumowanie literackiego roku w Polsce.

29. Wrocławskie Targi Dobrych Książek miały odbyć w dniach od 3 do 6 grudnia 2020 roku w Hali Stulecia. Podczas targów tradycyjnie miały być przyznane dwie nagrody dla wydawców: Nagroda Edytorska Pióro Fredry (z wyłączeniem książek dla dzieci) oraz Nagroda Edytorska Dobre Strony (książka dla dzieci).

W czwartek 15 października Wrocławski Dom Literatury, który jest organizatorem wydarzenia, poinformował o jego odwołaniu. Z ogromną przykrością informujemy, że w związku z zaostrzającą się sytuacją epidemiczną w naszym kraju oraz poważnie rosnącą liczbą zachorowań na SARS-CoV-2, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich wydawców, czytelników i wystawców, jesteśmy zmuszeni odwołać tegoroczne Wrocławskie Targi Dobrych Książek – czytamy na stronie organizatorów.

(źródło Wrocławski Dom Literatury)

Dodaj komentarz