Konkursy Konkursy PTWK

60. Konkurs Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek “Najpiękniejsze Książki Roku 2019” – nominacje

Znamy książki nominowane do tegorocznego Konkurs Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek Najpiękniejsze Książki Roku 2019. Warto zaznaczyć, że jest to jubileuszowa, 60. już edycja tego najważniejszego podsumowania sztuki książki w Polsce.


Jubileuszowy 60. Konkurs PTWK „Najpiękniejsze Książki Roku 2019” nie miał szczęścia w tym roku. Związane z pandemią wyhamowane prace jury doprowadziły w konsekwencji do rezygnacji z zaawansowanych przygotowań do pierwszej w historii wyjazdowej sesji sądu konkursowego, która miała odbyć się w katowickiej ASP. Odwołane Warszawskie Targi Książki, gdzie zwyczajowo następuje ogłoszenie wyników, przesunięty termin nadsyłania książek i inne niedogodności pochodne Covid 19 sprawiły, że dopiero teraz stopniowo ogłaszamy wyniki konkursu. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku 61. Konkurs PTWK odbędzie się bez takich przygód.

Na tegoroczny konkurs osiemdziesięciu czterech wydawców przysłało sto osiemdziesiąt siedem książek.

Andrzej Tomaszewski – komisarz konkursu

Jury obradowało w składzie: Agata Szydłowska (ASP Warszawa) – przewodnicząca, Małgorzata Gurowska i Marcin Władyka (ASP Warszawa), Ryszard Kryska, Ewa Repucho (Uniwersytet Wrocławski), Ewa Satalecka (PJATK Warszawa/ASP Katowice), Andrzej Tomaszewski (PTWK).

Jury wybrało książki nominowane w 8 kategoriach (m.in. albumy, literatura piękna, książki dla dzieci i młodzieży).


Patrz załącznik:


(info PTWK, na zdjęciu: obrady Jury)

Dodaj komentarz