Targi Targi w Polsce

Gdańskie Targi Książki odwołane

Organizator Gdańskich Targów Książki poinformował, że pomimo dwóch prób organizacji targów tym roku, zostają one przełożone na 2021 rok.

W związku z zagrożeniem epidemią wirusa COVID-19 podjęliśmy decyzję przełożeniu III edycji Gdańskich Targów Książki.

NOWY TERMIN TARGÓW TO: 13-15.11.2020 r. 

Jest nam niezmiernie przykro, że targi, pomimo wszystkich poczynionych przygotowań, nie odbędą się zgodnie z planem, ale mamy ogromną nadzieję, że już wkrótce wszystko wróci do normy i zobaczymy się z Państwem na Gdańskich Targach Książki – czytamy na stronie Targów.


Gościem Honorowym Gdańskich Targów Książki w 2020 r. miały być BAŁKANY, wśród gości przewidywano obecność autorów i autorek z Serbii, Chorwacji, Bośni i Hercegowiny, m.in. mieszkającego w Zagrzebiu bośniackiego pisarza i publicystę Miljenka Jergovicia, czy jednego z najważniejszych pisarzy współczesnej literatury serbskiej – Svetislava Basarę. W Gdańsku miało nie zabraknąć odważnych głosów kobiecych – Vedrany Rudan z Chorwacji i Feridy Duraković z Bośni i Hercegowiny. Gośćmi Targów będą także poeci: Dejan Aleksić (Serbia), Darko Cvijetić (BiH) oraz dramatopisarze: Tomislav Zajec i Ivor Martinić (Chorwacja).

Targi miały się odbyć w dniach 13-15 listopada w AmberExpo w Gdańsku przy ul. Żaglowej 11.

(źródło strona Gdańskich Targów Książki)​

Dodaj komentarz