Konkursy Konkursy PTWK

60. Konkurs PTWK “Najpiękniejsze Książki Roku 2019” – nagrody i wyróżnienia

Znamy już książki, które zdanie Jury jubileuszowego Konkurs Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek Najpiękniejsze Książki Roku 2019 wyróżniły się opracowaniem edytorskim i jakością wykonania. Warto zaznaczyć, że jest to jubileuszowa, 60. już edycja tego najważniejszego podsumowania sztuki książki w Polsce.


W 60. Konkursie PTWK Najpiękniejsze Książki Roku 2019 wzięły udział 84 firmy wydawnicze, które nadesłały 187 tytułów opracowanych przez twórców (ilustratorów, grafików, typografów) zamieszkałych w Polsce. Wydawcy nagrodzonych i wyróżnionych pozycji otrzymują dyplomy honorowe, zaś drukarnie listy gratulacyjne. Twórcom edytorsko-artystycznych opracowań przyznawane są dyplomy i nagrody finansowe. Jury Konkursu w wyniku tajnego głosowania przyznało nagrody i wyróżnienia spośród 96 nominowanych książek. Tym razem, z powodu zagrożenia epidemicznego, wyniki 60. Konkursu PTWK zostały ogłoszone w Internecie z pominięciem publicznego rozdania laureatom nagród i wyróżnień.

Jury obradowało w składzie: Agata Szydłowska (ASP Warszawa) – przewodnicząca, Małgorzata Gurowska i Marcin Władyka (ASP Warszawa), Ryszard Kryska, Ewa Repucho (Uniwersytet Wrocławski), Ewa Satalecka (PJATK Warszawa/ASP Katowice), Andrzej Tomaszewski (PTWK).


Patrz załącznik:


(info PTWK, na zdjęciu: obrady Jury)

Dodaj komentarz