Rynek wydawniczy Zagranica

Z okazji jubileuszu AST ukazuje się “wideoksiążka” z udziałem autorów wydawnictwa

Z okazji swego jubileuszu, 30-lecia istnienia, AST – jedno z największych rosyjskich wydawnictw,  przygotowało “wideoksiążkę” z udziałem autorów wydawnictwa. Projekt nosi nazwę „30 rozdziałów”. 


Projekt nosi nazwę „30 rozdziałów”.  Od 22 października codziennie o godzinie 18:00 w oficjalnej grupie AST „WKontakte” będzie publikowany kolejny film. Dziennikarz i prezenter telewizyjny Nikita Pimenow rozmawia z pisarzami o ich twórczości i życiu. Pierwszy odcinek z radzieckim i rosyjskim dziennikarzem telewizyjnym, pierwszym prezydentem Akademii Telewizji Rosyjskiej Władimirem Poznerem pojawił się w sieci 22 października.

Wśród uczestników projektu: Borys Akunin, Dmitrij Bykow, Aleksiej Iwanow, Yana Wagner, Pawel Sanajew, Sergiej Łukianienko, Leo Bokeria, Asja Kazancewa, Lubow Kazarnowskaja, Marina Stiepnowa, Ludmiła Ulcjkaja, Guzel Jachin.

Bohaterem ostatniego rozdziału będzie Dan Brown.

To pierwszy wywiad wideo z amerykańskim pisarzem, nagrany specjalnie dla rosyjskiej publiczności – podało wydawnictwo. Rozmowa z Zacharem Prilepinem pojawi się w sieci 23 października, z Ludmiłą Ulicką 25 października, a Borysem Akuninem 27 października.
(źródło bookmix i AST)

Dodaj komentarz