Konkursy Konkursy literackie Różne

Mural na zakończenie drugiego etapu nagrody Biedronki za książkę dla dzieci Piórko 2020

Zakończenie drugiego etapu nagrody Biedronki za książkę dla dzieci Piórko 2020 sieć sklepów ogłosiła w niezwykły sposób. Laureatka kategorii „Ilustracje” tegorocznego Piórka, Magdalena Starowicz, otrzymała od Biedronki czek na 100 tys. zł, a zaprojektowana przez nią okładka książki trafiła na odsłonięty na warszawskim Powiślu mural.

Mural jest wyjątkowy, bo pomalowany farbami oczyszczającymi powietrze ze smogu. Mural z okładką książki Piórka znajduje się przy Trasie Łazienkowskiej na ścianie budynku przy ul. Przemysłowej 31/33 w Warszawie. Powstał w niezwykły sposób. Do jego stworzenia użyto farb katalitycznych. W skrócie oznacza to, że pod wpływem działania światła, farby oczyszczają powietrze ze szkodliwych substancji. Ten ekologiczny efekt utrzymuje się latami.

Przypominamy, że laureatką pierwszej części Konkursu (tekst) zastała AGNIESZKA SYCZYŁO za pracę pt. O Malwinie i tajemnicy Dziadka piwnicy.


Piórko 2020 – Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci to projekt sieci Biedronka, mający na celu popularyzację czytelnictwa wśród najmłodszych. Konkurs skierowany jest do debiutujących pisarzy i ilustratorów, których zadaniem jest stworzenie książki dla dzieci w wieku 4-10 lat. Zwycięzcy konkursu, czyli autor najlepszego tekstu oraz autor ilustracji do niego, otrzymują po 100 000 zł nagrody każdy. Książka ich autorstwa trafia do sprzedaży w sklepach sieci Biedronka w kilkudziesięciu tysiącach egzemplarzy.

Więcej informacji o konkursie Piórko na stronie internetowej.

Dodaj komentarz